Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.11.2015 19:00

Pocta Vojtěchu Jasnému: Kulturník

Adaptace stejnojmenného příběhu Thomase Bernharda, který byl původně zfilmován pro rakouskou televizi, se známým rakouským hercem Helmutem Qualtingerem v hlavní roli vězně Hanse Fabiana Kulterera. Kulturer je ve vězení uznávaným autorem povídek a vězení vnímá jako místo vnitřního naplnění. Na rozdíl od spoluvězňů ho vězení neničí, ba právě naopak, poskytuje mu čas na psaní.

Vojtěch Jasný / Rakousko a Německo / 1974 / 77 min / anglické titulky

Vstup zdarma
rezervace: office@acflondon.org

MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuha Michaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poeticky styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015

Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.Místo konání:

Austrian Cultural Forum, 28 Rutland Gate, London SW7 1PQ

Datum:

26.11.2015 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala