Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.9.2014 - 30.9.2014

Tvůrčí pobyt v oblasti literární tvorby ve Walesu - výsledky výběrového řízení

České centrum Londýn a Institut umění s potěšením oznamují, že měsíčního tvůrčího pobytu v oblasti literární tvorby v Aberystwythu (Wales, Spojené království) se na základě rozhodnutí poroty zúčastní Patrik Linhart.

Patrik Linhart je severočeský básník, výtvarník, překladatel a performer  žijící v Teplicích a v Duchcově. Vydal jedenáct knih. Literární tvorbu, glosy i odborné články publikuje v českých i zahraničních časopisech (Host, Tvar, Analogon, Salon Práva, Weles, H_aluze, Protimluv, Babylón, Reflex, Psí víno, Pandora, Intelektuál, Pako, polské časopisy Bohema a Portret, anglický internetový časopis Cafe Irreal a jiné). Od roku 2009 vede v obtýdeníku Tvar vlastní rubriku Haló, tady čistička. Časopisecky zveřejnil také studie a vlastní překlady anglicky píšících autorů Arthura Machena, E. A. Poea, Williama Chamberse, W. H. Hodgsona.

V Teplicích pořádá od roku 2008 autorská čtení a performance. Jako spoluautor a herec se podílel na filmech a hraných dokumentech. V roce 2011 byl o jeho díle v rámci cyklu Čtenářský deník natočen dokument Patrik Linhart – Běsové budou pokřikovat. V roce 2012 byl jednou z postav dokumentu Těžký život básníků z cyklu ČT Pološero.

http://www.czechlit.cz/autori/linhart-patrik/
http://patriklinhart.wordpress.com

Místo konání:
Aberystwyth, Wales
Datum:

Od: 1.9.2014
Do: 30.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala