Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2012 18:00

Rodina je základ státu!

Když vám hoří půda pod nohama, není nad rodinný výlet. Libor (Igor Chmela), bývalý učitel dějepisu, který dosáhl vysokého manažerského postu ve významném finančním ústavu, si řadu let spokojeně žije společně se svou rodinou v luxusní vile na okraji Prahy. Bezstarostný život ale netrvá věčně a na povrch začnou vyplouvat machinace s penězi klientů týkající se celého vedení banky.

Libor se následně ocitá pod dohledem policejních vyšetřovatelů, kteří mu začnou tvrdě šlapat na paty. Snaží se uniknout před hrozícím vězením a oddálit osvětlení celé situace své nic netušící manželce (Eva Vrbková). Rozhodne se tak pro netradiční útěk, kdy pod záminkou společné dovolené odveze celou rodinu na jižní Moravu. Prchání před spravedlností se stane cestou plnou hledání ztracených vztahů nejen mezi „uprchlíky“, ale také s jejich spolužáky z vysoké školy (Jiří Vyorálek, Simona Babčáková), které náhodou potkávají a kteří žijí své „obyčejné“ životy v okresním městě. Po krátké době ale policie odhaluje další souvislosti včetně místa, kde se rodina nachází, což odstartuje skutečné rodinné drama a stále se zrychlující cestu útěku před spravedlností i pod povrch rodinných vztahů.

Robert Sedláček, Česká republika, 2011, 106', titulky
(Igor Chmela, Iva Vrbková, Simona Babčáková, Jiří Vyorálek)

+
Písně kosmické

Katarina Dědičová, Česká republika 2011, 12‘
Otázka života ve vesmíru se stává bezvýznamnou ve srovnání se zemskou přitažlivostí.

Více informací naleznete zde

Vstupné: £8.50 (£7.50 zvýhodněné vstupné); 2 projekce v rámci Made in Prague v Riverside Studios £13 (£11 zvýhodněné vstupné), nevztahuje se na neděli 13.30 hod.
Prodej lístků: 020 8237 1111
www.riversidestudios.co.uk

Součást Made in Prague: New Czech Cinema 2012 a New Czech Jazz 2012

Místo konání:

6 PM, Riverside Studios, Crisp Road, Hammersmith, London W6 9RL

Datum:

11.11.2012 18:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala