Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.12.2017 19:00

Ivan Magor Jirous: My Itinerary Has Been Monotonous for Quite a While

KŘEST KNIHY – ČTENÍ – KONCERT. Vězněný básník, historik umění, vedoucí kapely The Plastic People of the Universe a volnomyšlenkář Ivan 'Magor' Jirous (1944-2011) byl, spolu s Václavem Havlem, jednou z klíčových osobností českého kulturního disentu a představoval jeho syrovější tvář. Během svého bouřlivého života napsal stovky básní, které často odhalovaly něžnou a dokonce zbožnou stránku jeho divoké osobnosti.

Básně ve sbírce My Itinerary Has Been Monotonous for Quite a While citlivě přeložil Marek Tomin a ilustrovala Lucie Ferlíková. Jedná se o první sbírku Jirousovy poezie  publikovanou v angličtině. Zahrnuje výběr básní sepsaných během jeho pobytu ve věznici ve Valdicích v osmdesátých letech, později publikovaný jako známé Magorovy labutí písně a obsahuje i některé básně a púovídky, které napsal svým dcerám Františce a Martě.

Během večera v londýnské Horse Hospital knihu uvede překladatel Marek Tomin a literární kritik Martin Machovec. Po čtení z knihy bude následovat koncert, kde vystoupí členové známého Agon Orchestra Ivan Acher a Ivan Bierhanzl (bývalí členové DG 307 a Plastic People of the Universe) a jijich britští hosté. Během večera se promítnou také filmy Jana Ságla dokumkentující koncerty, happeningy, autorská čtení a denní události poloilegálního světa za železnou oponou, světa, který mohl existovat zejména díkz Magorově vizi, odvaze a bláznovství.

My Itinerary Has Been Monotonous for Quite a While vydává Divus London.

Iniciováno a podpořeno Českým centrem v Londýně.

Ve spolupráci s Jantar Publishing.

Vstupné: £5 u vstupu
www.thehorsehospital.com
tel. 020 7833 3644 

Součástí 21. ročníku festivalu Made in Prague
8. listopadu - 6. prosince 2017
#MadeInPragueMísto konání:

Horse Hospital, Colonnade, Bloomsbury, London WC1N 1JD

Datum:

6.12.2017 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala