Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2018 - 16.9.2018

Mini Wonders - rodinný workshop

Designér Michal Strach, vítěz cen na Designbloku a absolvent pražské UMPRUM, vás vezme do svého kreativního světa. Tam, kde není důležitá původní funkce věcí a materiálů, ale tvarová souhra a kompozice. Na workshopu v Českém centru v Londýně zapomenete, že mýdlo je na mytí – tentokrát z něj společně s Michalem a jeho spolupracovnicí a partnerkou Kateřinou Strachovou vytvoříte kouzelná mýdlová autíčka. Vhodné pro kluky i holky, malé i velké. Těm nejmenším pomohou rodiče, větší děti to zvládnou za vedení designéra samy.

Workshop je součástí London Design Festivalu a výstavy Mini Wonders – Století české hračky. České hračky za téměř sto let své existence získaly renomé jak doma, tak v zahraničí. Jejich příběh se začal psát na začátku 20. století a od té doby ušly dlouhou cestu. Výstava s názvem Mini Wonders potrvá v galerii Vitrínka od 15. září do 14. října a ukáže tradici výroby českých hraček v celé své kráse. Představí jak tradiční design, který byl uveden na začátku dvacátých let, tak moderní kousky.

Michal Strach
Michal Strach vystudoval pražskou UMPRUM a se závěrečnou diplomovou prací vyhrál třetí místo v kategorii Objev roku na cenách Czech Grand Design. Ve svých instalacích netradičními způsoby využívá objekty, které každý den bezmyšlenkovitě používáme, a často spolupracuje s největším středoevropským designovým festivalem Designblok. www.michalstrach.com

Data:
Sobota 15. září 2018, 15:00 – 17:00 Rezervace přes Eventbrite
Neděle 16. září 2018, 10:30 – 12:30 Rezervace přes Eventbrite

Místo konání:
České centrum Londýn, 30 Kensington Palace Gardens, Londýn, W8 4QY, UK

Cena (příspěvek na materiál): £5

Rezervace přes Eventbrite

Vhodné pro všechny věkové kategorie; především pro děti 3-10 let.

Součástí serie    


Supported by

 Subscribe to the Czech Centre email newsletter

 

 

Místo konání:

Czech Centre London, 30 Kensington Palace Gardens, W84QY, London

Datum:

Od: 15.9.2018
Do: 16.9.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala