Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.11.2015 0:00 - 0:00

Miroslav Vitouš & Emil Viklický na London Jazz Festivalu

Miroslav Vitouš, jedna z osobností definující podobu evropského jazzu, opustil své rodné Československo, aby v šedesátých letech 20. století hluboce zasáhl newyorskou hudební scénu. Jako zakládající člen slavné kapely Weather Report a jako člen akustického tria s Chick em Coreou a Royem Haynesem významně ovlivnili newyorskou jazzovou hudební scénu 60. let.

Miroslav Vitouš, jedna z osobností definující podobu evropského jazzu, opustil své rodné Československo, aby v šedesátých letech 20. století hluboce zasáhl newyorskou hudební scénu. Jako zakládající člen slavné kapely Weather Report a jako člen akustického tria s Chick em Coreou a Royem Haynesem významně ovlivnili newyorskou jazzovou hudební scénu 60. let.

Po dlouhé době se Miroslav Vitouš, spolu se skvělým pianistou a skladatelem Emilem Viklickým, vrací do Londýna. V Londýně se opulentní bassové linie Miroslava Vitouše propojí s robustní kombinací swingu a lyrikou Viklického – „zkombinujte prvky z hudby Buda Powella a Oscara Petersona s velkou  dávkou moravského soulu a máte Viklického, patriarchu českých jazzových pianistů.“ (Jack Massarik, Evening Standard)

Vstupenky: £10 - £25 + rezervační poplatek

Rezervace

http://www.efglondonjazzfestival.org.uk/events/info/miroslav-vitous-emil-viklick-support

http://miroslavvitous.com/

www.viklicky.com

Místo konání:

LONDON Barbican / Guildhall School, Milton Court 1 Milton Street, London EC2Y 9BH

Datum:

19.11.2015 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala