Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.4.2015 19:00

S.d.Ch.: Duchovní smrt v Benátkách

Experimentální scénické čtení hry Duchovní smrt v Benátkách s žánrovým podtitulem loutková mortalita jako podobenství o zániku maskulinity, za kterou S.d.Ch. získal cenu Alfréda Radoka. V anglickem překladu Evy Daníčkové, adaptováno pro čtyři britské herce s živou hudbou a animací.


Extravagantní benátský baronet, znechucen nudou a chronickým maloměšťáctvím svého rodného města, prolamuje své frustrace pomocí různých výstředností za asistence svého lokaje Lubomíra. Ve svých rozmarných pokusech, o vymanění se ze stereotypů benátského života, se nakonec rozhodne prožít duchovní smrt. To je mu posléze umožněno ředitelem Divadla Bratří Mrštíků v Brně a dále vykonáno Andělem duchovní smrti a Ďáblem bez přívlastků. … Toto výrazně imaginativní, hravé drama plné jazykové virtuosity, ironického humoru a krutě přesných kritických reflexí společenského a kulturního pokrytectví, bude v Británii uvedeno poprvé v anglickém překladu Evy Daníčkové jako scénické čtení pro čtyři britské herce.

Miloslav Vojtíšek tvořící pod pseudonymem S.d.Ch. je autor prozaických, divadelních a rozhlasových textů, výtvarných prací a kolážového komixu Varlén, frontman, skladatel a textař kapel Periferie 42 a Ruce naší Dory. Je kmenovým autorem nakladatelství Divus, publikuje v kulturních periodikách Umělec, A2, Svět a divadlo, nahrává u značky Polí5.  Získal dvě ceny Alfreda Radoka za původní divadelní hru 2013 (Duchovní smrt v Benátkách) a 2012 (Zátiší ve Slovanu) a cenu Muriel a měl také dvě samostatné výstavy v Divus Prager Kabarett galerii a Moravské galerii v Brně. Není absolventem umělecké školy a přes dvacet let pracoval jako hrobník.
http://sdch-varlen.cz/

Vedle scénického čtení uvede S.d.Ch. v Londýně výstavu svých koláží a komiksů v galerii Divus London, anglické vydání knihy Nouzové Imitatio Christi a společně s britskými básníky povede literární procházku po Kensal Green Cemetery.

Vstupné: £7 na místě/ £5 v předprodeji

Autor: S.d.Ch.
Adaptace: Eva Daníčková
Obsazení: Cristina Catalina, Christopher Holt a další
70 minut 
http://www.thehorsehospital.com/now/spiritual-death-in-venice/

Organizováno Českým centrem Londýn ve spolupráci s Divus Londýn 

Projekt vznikl za podpory Ministerstva kultury České republiky,TECHO a Pilsner Urquell.

Dalsi akce s S.d.Ch.

Miloslav Vojtíšek: Koláže a Komiksy
28. brezna 2015 - 23. kvetna 2015
DIVUS Londyn, Londyn SE8 4AL
Vernisaz: patek 27. brezna v 19:00
Divus Londyn, SE8 4AL
Vice...
 
Hřbitovní romance s S.d.Ch. a britskými básníky
28. brezna, 14:00
Kensal Green Cemetery, London W10 4RA
Vice...

 

                         

 

 

Místo konání:

The Horse Hospital, Colonnade, Bloomsbury, London WC1N 1JD

Datum:

1.4.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala