Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.2.2020 19:00

AI Science Café 2020: Mobilita – je autonomní řízení řešením dopravní situace ve městech? S Michalem Čápem

Města trpí dopravními zácpami a nadměrným znečištěním. Nejdiskutovanějším řešením tohoto problému je v současnosti automatizovaná městská mobilita na vyžádání. Vizualizovaný systém automatizované dopravy na vyžádání předpokládá centrálně řízenou flotilu samořídících vozů, které uživatelům na vyžádání zajistí dopravu z místa na místo. Tyto systémy slibují revoluci v chování uživatelů a podstatné zvýšení efektivity městské dopravy. Jako případovou studii prodiskutujeme potenciál sdílení aut a spolujízdy jako prostředků ke snížení počtu automobilů ve městě, konkrétně v Praze, a vyčíslíme úspory, kterých lze dosáhnout. Součástí diskuze bude i aplikace těchto systémů v dalších světových metropolích a důsledky pro tvorbu nové legislativy v této oblasti.

Michal Čáp
Michal Čáp je technickým vedoucím ve start-upu isee AI, spin-offu MIT (Technologického institutu v Massachusetts), jenž se zabývá vývojem technologie autonomního řízení. Rovněž působí jako výzkumník v Centru umělé inteligence na ČVUT v Praze. Vystudoval informační technologie, agentní systémy a umělou inteligenci a působil na MIT a na Katedře kognitivní robotiky Technické univerzity v Delftu v Holandsku. S výhledem do budoucnosti, kdy by se mohly zavést tzv. automatizované taxislužby, se zabývá analýzou dopravních systémů, které by provozovaly velké flotily samořídících vozů.

VSTUP ZDARMA, ZAREGISTRUJTE SE PŘES EVENTBRITE

Součástí cyklu AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020
Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.


Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.


 

S laskavou podporou společnosti AVAST

Patrner


 

  

  

 


Michal Čáp: Mobilita - je autonomní řízení řešením dopravní situace ve městech? Video záznam přednášky


Trailer


 

 

 

Místo konání:

Czech Centre at the Czech Embassy Cinema, 26-30 Kensington Palace Gardens, Kensington, London, W8 4QY

Datum:

25.2.2020 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala