Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.9.2015 - 27.9.2015

Český design na London Design Festivalu: Monika Krobová - The Cut outs

Oděvní designér fungující mezi Londýnem a Prahou Monika Krobová představí na londýnsklém Designersbloku v rámci London Design Festivalu svou nejnovější kolekci The Cut outs. Nedávno diplomovala v Ateliéru designu oděvu a obuvi na UMPRUM a v předešlých letech se se svými kolekcemi několikrát prezentovala v rámci výstav a přehlídek Designbloku. Její práce práce byly často selektované pro prezentaci UMPRUM v zhraničí. Již druhým rokem žije a pracuje v Londýně. Ráda se věnuje projektům, kde se uplatňuje oděvní design v jiném kontextu, než je primárně módní prostředí. Design oděvu pojímá jako reflexi určitých témat - zabývá se významem kolekce a zároveň jednotlivého kusu oděvu či objektu ve vztahu k materiálu, současným otázkám a obecným hodnotám designu.

"Kolekce “The Cut outs” pracuje s konceptem užívání informativního a relativně funkčního dekoru. Inspirace a zdroj práce vychází z uniforem, z odznaků, hodností a řádů. Na odznaky pohlížím jako na prvky dekoru, které vizuálně a významově mění jednoduchou neměnnost uniforem. Celková koncepce je úzce propojena s podstatou přijímání úlohy uniformního oděvu v různých významových rovinách. Kolekce není tedy pouze o latentním zájmu zkoumání uniformy z formálních hledisek. Řeším, jak uniformy ovlivňují svého nositele a také jak ovlivňují nositelovo vnímání okolní společností. Integrace významového dekoru s oděvem je hlavním tématem kolekce. Obecně zacházím s dekorem v situacích, kde má dekor estetický a funkční význam a strukturálně vede jakýsi dialog, který balancuje na hraně s ještě významovým užití a zároveň s “pouhou” designérskou invencí. Kolekce “The Cut outs” byla prezentovaná v rámci MBPFW v Praze."
Monika Krobová

www.monikakrobova.com

24. - 27. září 2015

Designersblock London 2015
Bargehouse Oxo Tower Wharf
Bargehouse Street
South Bank
London SE1 9PH

Otevírací doba: 11:00-19:00

www.verydesignersblock.com


Foto: Eliška Stejskalová, Jan KolskýMísto konání:

London Design Festival, Designersblock London 2015, Bargehouse Oxo Tower Wharf, Bargehouse Street, South Bank, London SE1 9PH

Datum:

Od: 24.9.2015
Do: 27.9.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala