Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2019 18:30

Most! + rozhovor s režisérem Janem Prušinovským a scenáristou Petrem Kolečkem

Provokativní a politicky nekorektní komediální minisérie Most! si získala české publikum a stala se nejdiskutovanějším seriálem roku 2019. Odehrává se v Mostě a točí se kolem hospodského povaleče Luďana, který kvůli svým rasistickým komentářům právě přišel o práci a navíc dluží peníze místnímu mafiánovi. Většinu času tráví v hospodě se svými kamarády – hospodským Edou, do jehož podniku nesmí nikdo tmavší barvy pleti, nezaměstnaným Čočkinem, exkomunikovaným farářem a Frantou, Romem, který jako jediný za sebe platí. Místní, ospalé dění oživí příjezd Luďanova bratra, nyní energické sexy blondýny, který spustí kolotoč lží a improvizací. Seriál citlivě kombinuje komedii a sociální drama, dominují mu excelentní herci, skvělé dialogy a brutálně cynický i strhující humor.

Jan Prušinovský, Česká republika, 2019, 4 x 47 minut, anglické titulky
Hrají: Martin Hofmann, Erika Stárková, Filip František Červenka, Zdeněk Godla

Projekce čtyř dílů seriálu, přestávka po prvních dvou.

Ke každé vstupence pivo zdarma. Pouze pro dospělé.

---------------------

Po projekci následuje rozhovor s tvůrci seriálu režisérem Janem Prušinovským a scenáristou Petrem Kolečkem

Jan Prušinovský (1979) je český režisér a scenárista, který vystudoval Vyšší odbornou školu publicistiky a FAMU. Jako scénárista a režisér je podepsán pod řadou úspěšných českých seriálů (Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Trpaslík a MOST!) i filmů (František je děvkař, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Kobry a užovky). Snímek Kobry a užovky v roce 2015 získal osm Českých lvů, včetně ceny za nejlepší režii pro Prušinovského.

Petr Kolečko (1984) je český dramatik a scenárista, který vystudoval DAMU. Je autorem několika divadelních her. Jeho hra Britney Goes to Heaven byla přeložena do angličtiny a představena v Immigrants‘ Theatre v New Yorku. Proslavil se zejména svou spoluprací s Janem Prušinovským, s nímž napsal seriály Okresní přebor, Čtvrtou hvězdu, Trpaslíka a MOST!. Autorsky se také podílel na úspěšných internetových seriálech Vyšehrad a Lajna. Společně s Alexem Koenigsmarkem a Juliem Ševčíkem napsal scénář k filmu Masaryk, za nějž v roce 2016 obdrželi Českého lva.

---------------------

Vstupné: £12/£11
Pokladna: 020 7911 5050

 

MÍSTO KONÁNÍ:
REGENT STREET CINEMA
307 Regent Street, London, W1B 2HW
www.regentstreetcinema.com

 

Součástí festivalu Czech Velvet 1989–2019
Festival umění, filmu, divadla a hudby
1.–29. listopadu 2019 

Součástí 23. ročníku festivalu Made in Prague


Partneři:
www.mladivinari.cz

 

 

Místo konání:

Regent Street Cinema, 307 Regent Street, London, W1B 2HW

Datum:

8.11.2019 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala