Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2017 20:00

Nigel Price, Gabriel Latchin, Conor Chaplin & Fragile Bliss Trio

Hudební večer, během něhož se o zábavu postarají hned dvě vynikající kapely – britští hudebníci v čele s Nigelem Pricem a české trio Fragile Bliss. Uznávaný jazzový kytarista Nigel Price kombinuje be-bopové linky, hlubokou bluesovou citlivost a mistrovskou tvorbu. Ve spojení s klavíristou Gabrielem Latchinem a baskytaristou Conorem Chaplinem zahrají klasický, houpavý americký jazz.

Po úspěšném debutu na letošním Mezinárodním jazzovém a bluesovém festivalu v Edinburghu představí instrumentální trio Fragile Bliss novou akustickou hudbu, dynamické a hravé skladby inspirované jazzem, bluegrassem, ale i současnou klasickou a lidovou hudbou.

První vystoupení 20:00 - 20:50
Druhé vystoupení 21:10 - 22:00
Kavárna je otevřena pouze pro držitele vstupenek od 18:30
Jídlo se servíruje do 21:00
Pití se servíruje do 22:00

Vstupenky: £15, £12 a £8
Rezervace online


HUDEBNÍCI

Nigel Price (kytara)
Oceňovaný jazzový kytarista Nigel Price kombinuje plynoucí bebopové linky, hlubokou bluesovou citlivost a jeho mistrné akordy učarují nejen publiku, ale i dalším hudebníkům. Nigel se podílel na více než 50 albech, byl součástí jazzového uskupení Filthy Six, kapely Jamese Taylora a zahrál si také s legendárním Davidem Axelrodem. Je stálicí v londýnském jazzovém klubu Ronnieho Scotta. V závěru roku 2016 vydal své již páté album Heads & Tales Volume 2.


Gabriel Latchin (klavír)
Ačkoliv je Gabriel Latchin na britské jazzové scéně nováčkem, rychle získává uznání jako jeden z předních britských klavíristů. Jeho úderný, dobrodružný přístup je často porovnáván s umělci jako Herbie Hancock, Bill Evans nebo Phineas Newborn. Latchin vystupoval s virtuózním baskytaristou Christianem McBridem a operní hvězdou Renée Flemingovou, Ronnie Cuberem, Jeanem Toussaintem, Londýnským jazzovým orchestrem a dalšími. V roce 2017 vydal své debutové album Introducing Gabriel Latchin.


Conor Chaplin (kontrabas)
Basista Conor Chaplin, člen kapely Dinosaur vedené trumpetistkou Laurou Jurd, hrál s umělci jako Thomas Strønen, Iain Ballamy, Kit Downes, Bobo Stenson, Lauren Kinsella a byl také součástí Britského národního jazzového orchestru mládeže. Koncertoval po celé Evropě, v USA a Asii a je velmi aktivní na současné londýnské hudební scéně. Pravidelně vystupuje v proslulém londýnském jazzovém klubu Ronnieho Scotta.

Malina - Liška - Nejtek: Fragile Bliss
Tři hudebníci, kteří tvoří instrumentální trio Malina-Liška-Nejtek, mají své kořeny ve třech velmi rozmanitých hudebních žánrech. Společný základ nacházejí ve stylu, který by mohl být definován jako "nová akustická hudba". Jejich první společné představení proběhlo v listopadu 2014 a koncem roku 2015 úspěšně vydali své debutové album Fragile Bliss.
Repertoár tria se opírá především o originální kompozice multi-instrumentalisty Luboše Maliny (člen skupin Druhá tráva, Garcia, Kon Sira a Bratři Malinovi) a dvojitého baskytaristy Tomáše Lišky (Druhá tráva, David Doruzka Trio, Kon Sira, Points Quartet), které doplňují skladby klavíristy Michala Nejtka (Kollerband, Michal Pavlíček, NTS). Hudba vycházející z jejich vzájemné interakce a inspirace nemá v úmyslu být nutně "nová" nebo "odlišná", ale veselá, dynamická, hravá a otevřená, stejně jako možnosti melodie a cestování mimo hranice jazzu.

 

Součástí 21. ročníku festivalu Made in Prague
8. listopadu - 6. prosince 2017

#MadeInPrague
 

 

 

 

Místo konání:

Café in the Crypt, St-Martin-in-th-Fields, Trafalgar Square, London WC2N 4JH

Datum:

8.11.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala