Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2015

NTS Trio a Xavier Baumaxa živě v The Forge

12. května zazní v prostorách klubu The Forge dvojkoncert českých hudebníků, kterým jsou žánrové konvence příliš úzké. NTS Trio, formace kombinující punk, jazz, rock i klasickou hudbu v překvapivě kompaktní a přístupný celek doplní svérázný písničkář, performer a skladatel Xavier Baumaxa, mistr duchaplného veršování a hrátek se slovy.

NTS Trio
Nezvykle progresivní formaci NTS Trio tvoří trojice hudebníků rozličného hudebního původu. Progresivní klavír Michala Nejtka, jazzový kontrabas Petra Tichého a rockové bicí Štěpána Smetáčka tvoří eklektický mix, který sami členové tria hudbu charakterizují jako „kombinaci disco, free jazzu, rock’n’rollu a improvizace“. Něco takového si přece nemůžete nechat ujít.
http://www.ntstrio.com/

Xavier Baumaxa
Písničkář, básník a skladatel Baumaxa sám sebe charakterizuje jako „burana z Litvínova“, není tedy těžké odhadnout, že jde o poměrně osobitou postavu české hudební scény. Xavier se s malými i velkými starostmi života vypořádává skrze rafinované slovní hříčky a jeho textům není skutečně nic svaté. Xavier Baumaxa se narodil v Litvínově, nejdříve studoval pedagogii a jazyky, nicméně s postupem času zakotvil u hudebního sebevyjádření. V současné době vystupuje především s ukrajinským básníkem vystupujícím pod pseudonymem Em Rudenko.
http://xavierbaumaxa.cz/

Vstupenky: £8 předem, £10/£8 na místě
Online rezervace

The Forge

NTS Trio
Xavier Baumaxa
Místo konání:

The Forge, 3-7 Delancey Street, London, NW1 7NL

Datum:

12.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala