Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2013 - 21.9.2013

OKOLO na festivalu designu v Londýně

Česká kreativní skupina OKOLO, výherce ceny Czech Grand Design 2013, byla vyzvána magazínem Disegno k účasti na výstavním projektu Disegno Pitch, který proběhne v rámci London Design Festival. Od 19. do 21. září budou na londýnské Exhibition Road umístěny prodejní stánky jednotlivých designérů. OKOLO byli k projektu přizváni přímo organizátorkou Johannou Agermann Ross.

OKOLO je kreativní skupina zaměřená na obory designu, architektury, umění, stylu, módy, a celé škály městského kulturního života, který se stal předmětem našich aktivit v internetovém žurnalismu, kurátorství výstav a speciálních projektech a událostech, jejichž prostřednictvím se snažíme spolupracovat s kreativními osobnostmi z různých oborů. Jejich propojováním a hledáním jedinečných kontextů, se pokoušíme nalézt nové cesty pro vyjádření kreativity výtvarného umění a metody jeho prezentace.

Skupina byla založena v roce 2009 na popud Adama Štěcha, Jakuba Štěcha, Matěje Činčery a Jana Klosse. Klíčovým zájmem skupiny je zaměření na tvorbu originálních projektů v podobě publikací, výstav a produktů.  Naše projekty zahrnují čtyři vydání OKOLO časopisu, speciální designové knihy jako OKOLO Mollino, nebo Radical Sitting pro galerii Depot Basel, kurátorské výstavy v Praze, Bratislavě, Lodži, Londýně, Stockholmu nebo v Miláně. OKOLO spolupracovalo s Depot Base, SigtUnseen, Architonic, Domus, Wallpaper, Modern Phillips, de Pury a mnoho dalšími. 

Na London Design Festival budou OKOLO prezentovat jejich otevíraky

 

 

 

 

 

http://www.okoloweb.cz/

http://disegnodaily.com

 

Tato akce je podpořena Magistrátem hl. m. Prahy.


Místo konání:

Exhibition Road, London

Datum:

Od: 19.9.2013
Do: 21.9.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala