Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.4.2019 - 7.4.2019

Olga Stehlíková na Evropském festivalu poezie

Česká básnířka, editorka a literární kritička Olga Stehlíková se představí na evropském festivalu poezie, kterého se každoročně účastní na sedmdesát nejoriginálnějších avantgardních básníků Evropy. Londýn, Norwich, Manchester a Dublin budou během dvou dubnových festivalových týdnů hostit dohromady devět akcí.Olga Stehlíková
se v rámci festivalu zúčastní dvou z těchto akcí:


The European Camarade
Sobota, 6. dubna 2019, 19:30, Rich Mix, 35-47 Bethnal Green Rd, London, E1 6LA
VSTUP ZDARMA
34 básníků z 25 zemí představí svou tvorbu, která je spojením literatury a živého vystoupení. Umělecká spolupráce dvoučlenných skupin proběhne exkluzivně u příležitosti večerního festivalového setkání v prostorách kina Rich Mix nedaleko slavné Brick Lane. Tato netrpělivě očekávaná akce je oslavou současné evropské poezie i různých způsobů spolupráce na společných projektech.
The Camarade je příležitostí propojit mezi sebou evropské básníky a umožnit jim spolupracovat, vystupovat a navazovat nové kontakty pro budoucí desítky let. Tato akce se stala pilířem pro mezinárodní básnickou platformu The Enemies Project a tradicí, na kterou festival navazuje. Princip umělecké spolupráce vytváří nejen otevřenou, přátelskou atmosféru v rámci literárních setkání, ale je také zásadním zdrojem inspirace pro uměleckou tvorbu samotnou.

Back into the Mouth: Celebrating Sound & Performance 
Neděle, 7. dubna, 19:30, Iklektic Artlab, Old Paradise Yard, 20 Carlisle Lane, London
VSTUP ZDARMA
Akce soustředěná na aspekty zvuku a životnosti v poezii, svědčící o znovuzrození avantgardních a inovativních přístupů v umění napříč Evropou. V popředí je skupina básníků zkoumající hranice prostoru, lidského hlasu a umělecké performance. Jedinečná příležitost shlédnout staré umění v kontextu nového století.
Své nejnovější výtvory představí umělci Maja Jantar, Fabian Faltin, Leonce Lupette, Avgi Lilli, Alessandro Burbank, Dovydas Laurinaitis, Cosmin Perta, Yekta, Robert Elekes, Iga Maria Szczepańska, Pierre Alferi, Michael Fehr, Ida Borjel a Olga Stehlíková.

 --------------------------

Olga Stehlíková je nezávislá spisovatelka, editorka a kritička současné české literatury. Jako editorka se podílela na vzniku mnoha knih ze žánru prózy i poezie. Za svou básnickou prvotinu s názvem Týdny (2014) obdržela cenu Magnesia Litera. V roce 2017 vytvořila ve spolupráci s překladatelem Davidem Vichnarem sbírku Vejce, soubor česko-anglických veršů vydaný společně s gramofonovou deskou doprovodné hudby od Tomáše Brauna. Následující rok vydala další dvě sbírky Vykřičník jak stožár / Exclamation as a Pole a společně s Milanem Ohniskem Za lyrický subjekt / For a Lyrical Subject (pod pseudonymem Jaroslava Oválská). Na letošní rok plánuje vydání dvou knih pro děti.

 
Olga Stehlíková: Týdny (2014) Olga Stehlíková: Vejce/Eggs (Couplets)

 

Akce probíhají v rámci European Literature Festival

 

Místo konání:

Rich Mix, London / Iklektic Artlab, London

Datum:

Od: 6.4.2019
Do: 7.4.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala