Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.9.2014 - 21.9.2014

Velvyslanectví ČR v Londýně součástí festivalu Open House London

Po úspěšné loňské premiéře, kdy do otevřených dveří české ambasády v Londýně během víkendu zavítalo více než 1500 návštěvníku, se česká ambasáda i letos zúčastní celolondýnské akce Open House, která pro zájemce otevírá dveře historicky a architektonicky zajímavých budov obvykle veřejnosti nepřístupných.

Česká ambasáda byla původně součástí komplexu československé ambasády navržené českými architekty Janem Šrámkem, Janem Bočanem and Karlem Štěpánským ve spojení s Robertem Matews z Johnson – Marshall and Partners. Realizace projektu začala v roce 1965 a byla skončena v roce 1970.

Ve své době byl komplex československé ambasády považován za významný úspěch moderní architektury. Komplex byl oceněn prestižní cenou RIBA Architecture Award v roce 1971. Porotci zdůvodnili svůj výběr následujícím komentářem: „ Na rozdíl od ostatních budov, postavených z prefabrikovaného betonu, které špatně odolávají počasí, tato je rafinovaným příkladem svého druhu, detailně technicky a esteticky propracovaná."

V roce 1993, kdy se Česká a Slovenská republika osamostatnily, se komplex československé ambasády rozdělil mezi nově vzniklé státy.

Vstup zdarma, 10.00 - 17.00

Open House London oslavuje nejlepší stavby, místa a čtvrti v Londýně. Každý rok v září dává návštěvníkům jedinečnou možnost zdarma nahlédnout pod povrch více než 700 londýnských budov. V roce 2014 se festival koná 21. a 22. září. http://www.londonopenhouse.org/

Jako součást Open House London 2014 hostí česká ambasáda výstavu Fotografové války, která představuje tři z pěti velkých českých fotografů, vojáků rakousko-uherské armády, o jejichž kolekcích negativů a fotografií se nevědělo téměř 90 let. Výstavu organizuje České centrum Londýn. Více informací o výstavě

Místo konání:

Embassy of the Czech Republic, 26 - 30 Kensington Palace Gardens London W8 4QY

Datum:

Od: 20.9.2014
Do: 21.9.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala