Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.11.2014 - 24.1.2015

Energia Prima: malby a kresby Otty Plachta v galerii Divus

O Otto Plachtovi se často mluví jako o malíři džungle nebo o malíři ayahuasca, ale v jeho rozsáhlém díle, reflektujícím autorovu vizi peruánsko-amazonské kultury, spirituality a ekosystému, toho lze objevit ještě mnohem více. Volnomyšlenkář, který se spontánně pohybuje mezi Prahou a Pucallpou, transformoval svoje přímé osobní zážitky a znalosti do podoby monumentálních výrazných pláten, která jsou charakteristická svým stylem a kreativní energií inspirovanou šamanskými rituály kmene Shipibo. Placht, který v oblasti strávil více než dvacet let, je také angažovaným aktivistou, studujícím amazonský deštný prales a bojujícím za jeho uchování.

Pro svoji vůbec první výstavu v Londýně vytvoří Otto Placht instalaci speciálně pro Divus Gallery a dodá tak své již tak velmi produktivní umělecké aktivitě další dimenzi.

Vernisáž v pátek 28. listopadu v 18:00 v Divusu. 

 Otto Placht (narozený 1962) pracuje v improvizovaném studio v bývalém hangáru na březích jezera Yarinacocha, kde kombinuje místní a moderní umělecké tradice. Jeho malování je příběhem vyprávěným v jazyce obrazů. Na AVU začínal jako expresivní malíř, patří ke generaci 80. let minulého století. Během tohoto období se zúčastnil konfrontací výstav a prosazoval divokost v umění. Ze svých středoevropských kořenů si bere vztah k symbolismu, mystické dekadenci, surrealistickému vyjádření a nové figurální malbě. V roce 1993 navštívil Peru poprvé. Zde objevil novou kreativní energii a později také osobní zadostiučiněhodnění v podobě směru, který si zvolil. Vědomě experimentuje s limity poznání, které rozšiřuje v duchu tradičních rituálů amazonských šamanů. Absorbuje magickou energii džungle stejně jako mýty a tradice, které poznal během života v místní komunitě indiánů z kmene Shipibo.

http://www.ottoplacht.com
http://divus.cc/london/cs/article/energia-prima-paintings-and-drawings-by-otto-placht

Místo konání:

DIVUS London, Enclave 5, 50 Resolution Way, London SE8 4AL

Datum:

Od: 28.11.2014
Do: 24.1.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala