Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.5.2014 18:30 - 20:00

Jeho excellence Michael Žantovský: Jaký je význam Evropy?

Zatímco se Evropa připravuje na nové volby do Evropského parlamentu, Velká Británie zvažuje svojí budoucnost v tomto společenství. Jaký význam tedy má Evropa? Tuto otázku se pokusí zodpovědět panel filozofů a politiků, kterého se zúčastní také český spisovatel, bývalý disident a v současné době český velvyslanec ve Velké Británii, jeho excellence Michael Žantovský. Diskuze je součástí festivalu Bristol Festival of Ideas. Vstup na akci je zdarma, ale je nutné se předem registrovat.

V panelové diskuzi vystoupí Teresa Pullano a Anya Topolski.
Aktivní účast publika je pro tuto akci nezbytná.

Další informace a registrace ZDE

Michael Žantovský byl jeden ze zakládajících členů Občanského fóra, spontánního politického hnutí, které se formovalo během Sametové revoluce. Později působil jako mluvčí a politický poradce prezidenta Václava Havla. V roce 2003 v Praze spoluzaložil think-tank Program atlantických bezpečnostních studií a stal se jeho prvním ředitelem. Později se Žantovský vrátil do diplomatických služeb jako velvyslanec České republiky v Izraeli, v současné době je velvyslancem pro Velkou Británii.
Přeložil do češtiny více než 50 děl současné anglické a americké literatury. Napsal také knihu o životě a díle Woodyho Allena.

Teresa Pullano je italská politoložka. Ve své práci se zaměřuje na výzkum evropského občanství, komunitarismu a demokracie. V poslední době pracovala na výzkumném projektu Oecumene: Citizenship After Orientalism na Open University.

Anya Topolski je politická filozofka a aktivistka, momentálně pracující v Belgii. Za svůj přínos v oblasti filozofie a náboženství obdržela v roce 2009 cenu Auschwitz Foundation. V současné době se zabývá vztahem evropské identity a židovsko-křesťanských vlivů, zejména v souvislosti islamofobií. Anya je v Belgii politicky aktivní, především v genderových, rasových a náboženských otázkách. Jako členka vlámské strany Zelených vedla také její místní úřad.

Ve spolupráci s UWE Social Science in the City a Royal Institute of Philosophy

 

Místo konání:
Watershed, 1 Canons Road, Harbourside, Bristol BS1 5TX
Datum:

9.5.2014 18:30 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala