Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Bořek Šípek for Driade

Speciální přehlídka skleněných objektů navržených českým designérem Bořkem Šípkem pro firmu Driade. Přehlídka je součástí sezóny českého designu v Londýně czech*mania.

Glassmaking

Přednáška Zdeňka Lhotského o technikách používaných v jeho sklářském studiu v Pelechově. Přednáška je součástí prezentace českého designu v Londýně czech*mania.

Prague Design

Přednáška organizátorů přehlídky designblok Jiřího Macka a Jany Semerádové na téma designové trendy v ČR, je součástí prezentace českého designu v Londýně czech*mania.

Working in Prague

Michal Froněk, Jan Němeček a Daniel Paterko z designérské skupiny Olgoj Chorchoj promluví o spolupráci s českými výrobci a obchodních příležitostech v ČR na poli designu. Součást přehlídky českého...

Nesnesitelná bělost bytí

Výstava prací českých designérů Daniela Piršče a Maxima Velčovského, kteří pracují převážně s porcelánem. Výstava je součástí sezóny českého designu v Londýně czech*mania.

Současné české sklo

Přehlídka prací předních českých sklářů Zdeňka Lhotského, Lady Semecké, Dagmar Hovorkové, Jitky Skuhravé. Přehlídku doplňují šperky od Barbory Škorpilové a firmy Belda Jewellery. Výstava je součástí...

The Unpronounceable Olgoj Chorchoj

Přehlídka kolekce designérské skupiny Olgoj Chorchoj, která je součástí sezóny českého designu v Londýně czech*mania.

New Works by Čermák - Čermáková

Výstava nejnovějších prací studiového skla od dvojice Čermák - Čermáková, která je součástí sezóny českého designu v Londýně czech*mania.

Potential Connections

Přehlídka prací studentů ateliéru Skla v architektuře na VŠUP v Praze pod vedením Mariana Karla. Přehlídka je součástí sezóny českého designu v Londýně czech*mania.

Czech*Idea

Prezentace projektu Czech*Idea studentum studujícím zahraničně politické vztahy. Debata.

czech*mania - Art & Interior

Prezentace veletrhu Art&Interior a obchodních příležitostí v České republice na poli designu.

Jan Jedlicka: Maremma 1980 - 2001

Výstava Jana Jedličky shrnující práce z oblasti jižního Toskánska, Maremmy, tak jak ji zachytil během uplynulých dvaceti let v grafikách, obrazech, fotografii a ve filmu. Jedličkova první solo...

Žebracká opera

U příležitosti ukončeni prezidenství Václava Havla, Orange Tree Theatre uvádí v britské premiéře adaptaci jeho hry.

ČESKÝ DESIGN

Přednáška Jiřího Pelcla na téma český design u příležitosti otevření výstavy Prague session v Glasgow.

ŽIDOVSKÉ DĚDICTVÍ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ

Přednáška Šárky Titelbachové a Roberta Řeháka o historii zidovské komunity a restaurovaných památkách v Čechách a na Moravě.

The Plastic People of the Universe

V rámci festivalu Zakázaného filmu se uskuteční videoprojekce dokumentu Jany Chytilové věnované rockové skupině Plastic People of the Universe.

Sametová kocovina

V rámci festivalu Zakázaného filmu se uskuteční videoprojekce dokumentu Rudolfa Buchara Sametová kocovina. Mozaika interview filmových režisérů především České nové vlny přináší svědectví o morálním...

Concordia Dance

Taneční představení Roberta Tirpáka a Heleny Arenbergerové Inside Of přirozeně spojuje mužskou a ženskou stránku lidského těla a duše.

Workshop Pokorný - Ravenhill

Workshop organizovany studiem londynskeho Narodniho divadla, pri kterem umelecky sef Cinoherniho Studia, HaDivadla a Divadla Na Zabradli Jiri Pokorny bude pracovat s prednim soucasnym britskym...

Czech Cinema Double-bill

The Buttoners / Knoflikari Petr Zelenka, Czech Republic, 1997, 108m Six stories exploring themes of chance and destiny, cause and effect. A fascinating film whose subjects range from the dropping...

81 82 83 84 85 86 87 88 89 90

Hledat v programu
Hledat v programu


Vybrat vše