Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.2.2016 13:30 - 17:30

Pavel Ivančic na sympóziu Fashion Utopias: Then & Now

Oceňovaný český modní návrhář a kurátor výstavy Last Fata Morgana Pavel Ivančic bude hovořit o tvorbě v post-sovětské České republice, jeho osobní cestě jako návrháře a také se bude věnovat práci nové generace designérů, svých studentů. Jeho vystoupení bude součástí Fashion Utopias: Then and Now, sympozia doprovázejícího International Fashion Showcase 2016 organizované The British Council a British Fashion Council ve spolupráci s London Fashion Week.

Pavel Ivančic patří mezi přední osobnosti české módy své generace. Vystudoval v Ateliéru Oděvníhio výtvarnictví na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze, poté pokračoval v postgraduálním studiu na věhlasné Central Saint Martins College of Art v Londýně.

Žije a pracuje v Praze. Specializuje na design a zakázkovou tvorbu v oblasti  módy a módních doplňků. Je znám pro svůj inovativní a přitom funkční design a konceptuální přístup k přehlídkám a výstavám.

Je držitelem celé řady ocenění jako např.: Top Styl Designer 05, The Chloe Award 06, AltaRomaAltaModa Next Couture Award 07, Oděvní designér roku 07/Czech Grand Design Awards, Cena šéfredaktorů za nejlepší módní kolekci 2009 v rámci Designbloku 09. V roce 2010 se svou kolekcí prezentoval ČR na Expu 2010 v Šanghaji. V roce 2011 - 21012 se podílel na mezinárodním výstavním projektu Fashion road – Dialogue across borders. V letech 2014 a 2015 byl finalistou International Woolmark Prize.

Od roku 2012 je vedoucím Ateliéru Modní tvorby a od roku 2014 také vedoucím katedry Užitého umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Jeho práce je pravidelně publikována v tuzemských i zahraničních médiích jako: Elle, Haarper' s Bazaar, Dolce Vita, Proč Ne, Ona Dnes, Esprit, HN, MF dnes, H.O.M.I.E., Style, ČT, Fashion TV, Dazed and confused, Passion, Plastigue, Wonderland, Pop, Vogue Italia, Russian Vogue, British Vogue, Vanity Fair, Grazia, International Herald Tribune a další.

https://www.umprum.cz/web/en/applied-arts/fashion-design
http://pavelivancic.com/
http://www.deuxhomm.es/boyish-comfort-pavel-ivancic-springsummer-2016-lookbook/#.VcoEC48HFSc.facebook

Sympozium je organizováno ve spolupráci s Courtauld Institute of Art History of Dress Research Department a zkoumá filozofické, politické, sociální a kulturní důsledky módy a utopismu. Odborníci z Courtauld Institute představí studie zkoumající utopii v historickém kontextu s odkazy na současné kurátory a designéry. Tématy budou: tělo, demokracie a diktátorství, image módy a surrealismus.

Vstupné: £10/£8 zvýhodněné

Rezervace: www.somersethouse.org.uk

Akce je součástí LAST FATA MORGANA: Čeští designéři na International Fashion Showcase

Organizováno v partnerství s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze, Visegrad Fund a Slovak Fashion Council.Sponzoři: Galerie Smečky Foundation, Lasvit

Partneři: Pilsner Urquell, TECHO, Czech TourismMediální partner:


Akce je součástí Fashion Utopias, International Fashion Showcase 2016 pořádané British Council a British Fashion Council’s ve spolupráci s London Fashion Week.PAVEL IVANČIC - SPRING/SUMMER COLLECTION 2016

foto: Jan GrombiříkPavel Ivančic

 

 

Místo konání:

Screening Room, Embankment Entrance Somerset House, Victoria Embankment, London, WC2R 2PH

Datum:

19.2.2016 13:30 - 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala