Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.9.2017 - 24.9.2017

Petr Stanický: Evocations

Dva sochařské objekty z dílny českého skláře Petra Stanického se letos objeví v prosluněném vestibulu muzea Victoria and Albert vedle expozice skla a keramiky. „Tato díla se nacházejí na pomyslné hranici mezi skutečnými tvary a formami a tvary, které vznikají iluzorními sochařskými evokacemi,“ říká Stanický. „Zrcadlový efekt skleněných povrchů; protiklad plochých rovin a trojrozměrnosti, která vzniká vrstvením kovových spletí a tajemné skleněné desky - to vše vtahuje diváka do svého rozmanitého světa.

Petr Stanický
Petr Stanický je umělcem, který při své tvorbě čerpá z hluboké znalosti materiálů a využívá široké řady dovedností. Svobodně osciluje mezi realistickým a abstraktním stylem, volbou tradičních i netradičních materiálů, avšak vždy s dodržením akademické důslednosti. Jeho práce byly hojně vystavovány po celé Evropě. Rozsah díla odráží jeho bohaté a různorodé vědomosti nabyté při studiích v Česku a Spojených státech.

Doprovodné akce:

IN FOCUS: NOVÉ ČESKÉ SKLO A KERAMIKA
čtvrtek 21. září 2017, 12:15-13:13 hod.
sraz je u hlavního stánku London Design Festivalu v V&A Museum, Grand Entrance
vstup zdrama
Přidejte se k Petru Stanickému, keramikovi Milanu Pekařovi a kurátorovi Adamu Štěchovi, kteří budou mluvit o osouvání hranic v české keramice a sklu. Přednáška začne ve V&A a pak se přesune do nedalekého Brompton Design Districtu, kde se prezentují další české projekty.

PŘEDNÁŠKA - PETR STANICKÝ: EVOCATIONS
Pátek 22. září 2017, 12:15-12:45 hod.
sraz je u hlavního stánku London Design Festivalu v V&A Museum, Grand Entrance
vstup zdrama
Český sklář Petr Stanický představí svoji instalaci ve Victoria and Albert Museum nazvanou Evocations.

Výstava je součástí London Design Festivalu ve Victoria and Albert Museum

London Design Festival
London Design Festival byl založen roku 2003 sirem Johnem Sorrellem CBE a Benem Evansem a klade si za cíl propagovat a oslavovat Londýn jako hlavní světové město designu. Festival si od doby svého vzniku již vydobyl renomé klíčové události londýnského podzimu vedle takových akcí, jakými jsou London Fashion Week, Frieze Art Fair a London Film Festival. Každoročně přiláká do britské metropole významné myslitele, odborníky, obchodníky a učitele. www.londondesignfestival.com

Victoria and Albert Museum (V&A)
V&A je předním muzeem umění, designu a performance s bezkonkurenčními sbírkami co do rozsahu a rozmanitosti. Muzeum bylo založeno se záměrem zpřístupnit umělecká díla široké veřejnosti a inspirovat britské výtvarníky a výrobce. Sbírky V&A, které v současnosti pojímají více než 5000 let historie lidské tvořivosti z celého světa a ve věech formách nepřestávají  lákat návštěvníky, inspirovat a informovat. www.vam.ac.uk

Související odkazy: 

http://london.czechcentres.cz/programme/travel-events/petr-stanicky-v-dovecote-gallery-v-edinburku/

 

Partneři:

 

Místo konání:

Victoria & Albert Museum, Lift O Landing, Level 6 & Lift O Landing, Level 4

Datum:

Od: 16.9.2017
Do: 24.9.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala