Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.5.2016 18:30

Slavnostní zahájení projektu Poeziomat

Akce moderovaná básníkem a moderátorem Ianem McMillanem se živým čtením evropských básní britskými básníky (Richard Scott, Gabriel Akamo, Charlotte Higgins) a speciálním autorským čtením Michala Habje ze Slovenska. Také se jedná o jedinečnou příležitost Poeziomat poprvé vyzkoušet.

Ian McMillan: „V globalizovaném 21. století se ukazuje, že stále potřebujeme nějaké prostředky, které nám usnadní komunikaci s námi samotnými a našimi blízkými o našich přáních, touhách i o tom, čeho se bojíme. Poezie to dokáže ve všech různých jazycích se svým rytmem a přirovnáními, přičemž nám připomíná, kdo jsme a kým se můžeme stát. Na Poeziomatu je skvělé to, že nám umožňuje nahlédnout do světa poezie zase z trochu jiné širší perspektivy. Jedná se o bezpochyby úžasnou iniciativu a já jsem hrdý na to, že mohu být její součástí."

Vstup volný
www.bl.uk/events, +44 330 333 1144

Akce je součástí Projektu Poeziomat

Poeziomat byl vytvořen českou neziskovou organizací Piána na ulici a v současnosti je k vidění v České republice, na Ukrajině a v Rusku. V roce 2016 se Poeziomat představí také ve Velké Británii, Německu, USA a v Polsku.

Organizátoři:


Sponzoři:Partneři:


Součástí The Stories We Tell: 2016 European Literature Festival, organizovaného EUNICem a iniciovaného a koordinovaného Českým centrem v Londýně


 

 

Místo konání:

British Library Piazza, 96 Euston Rd, London NW1 2DB

Datum:

3.5.2016 18:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala