Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2016 - 31.10.2016

Petr Kolečko: Poker Face

2011. Hráčka pokeru Jana žije v luxusním bytě v Praze a usilovně se snaží najít cestu ke své idealistické dceři Pavlíně. V osmdesátém devátém Jana plná nadšení a mládí prožívala Sametovou revoluci a setkání s aktivisty, z nichž jedno skončilo pozdním nočním nezřízeným večírkem s hlavními disidenty. Jak se z idealistky stala cynikem? Jak důležitým faktorem byla smrt jejího otce, který dřív pracoval na nigerijských ropných vrtech? Je možné, že otcem Pavlíny byl Havel? Ve hře Poker face se prolíná drama s černou komedií v obraze třech generací na pozadí radikálních změn ve střední Evropě. Premiéra této hry Petra Kolečka, která nutí k zamyšlení, ve Spojeném království v novém anglickém překladu Evy Daničkové.

DATA:
16., 17., 23., 24., 30. a 31. října v 19:00
Kings Head Theatre, 115 Upper Street, London, N1 1QN

Vstupné: premiéra (16. října) £10,00  Ostatní představení £18,00, £15,00  (sleva)
Rezervace online, pokladna:0207 226 8561

 Speciální nabídka: uveďte při rezervaci kód CENTRE a získáte vstupenku za 10GBP

Poker Face, autor Petr Kolečko, překlad Eva Daníčková
Režie Becka McFadde
Asistentka režie: Cassandra Fumi
Hrají: Daiva Dominynka, Mark Ota a Lara Parmiani, se zvláštním hostem Arnoštem Goldflamem

Petr Kolečko (*1984) je jedním z nejúspěšnějších dramatiků této generace.. Divadelní hry začal psát během studia na pražské DAMU a , když mu bylo 22, ostravské Divadlo Petra Bezruče uvedlo jeho hru Britney Goes to Heaven . V roce 2008 byl účastníkem mezinárodní rezidence dramatiků v Royal Court. Strávil úspěšných sedm let jako umělecký ředitel pražského Studia Rubín (2008 až 2015), které zcela věnoval současným českým dramatům a komediím. S režisérem  Danielem Špinarem vytvořil velice úspěšný cyklus her o silných bájných hrdinkách (Kauza Salome, Kauza Medea a Kauza Maryša). Jeho hry byly přeloženy do angličtiny, francouzštiny, španělštiny, němčiny, rumunštiny, polštiny a slovenštiny a uvedeny v řadě evropských zemí.  Hry Zakázané uvolnění a Padesátka byly později adaptovány do celovečerních filmů.  Petr Kolečko je také televizním scénáristou, například úspěšného seriálu Čtvrtá hvězda. 

Hra Poker Face byla napsána v roce 2012 a poprvé uvedena v nastudování pražského souboru Letí Theathre v bratislavském divadle GUnaGU jako součást mezinárodního projektu Ikony generace. Toto je první nastudování v angličtině jakou součást cyklu LegalAliens překládají Evropu.

LegalAliens se věnují původním překladům současných evropských her. Jejich cílem je uvádění inovativních her, které nutí k zamyšlení, věnujících se problémům dnešní modelní společnosti. Zvláštní pozornost je pak věnována odlišnosti ve všech jejích možných formách: pohlaví, rasy, jazyka.  U překladů LegalAliens nejde o literární počin izolovaného jednotlivce, ale o  fyzickou spolupráci mezi režisérem, herci a překladatelem během  zkoušek za účelem opětovného vytvoření charakteristik původního díla. Předchozí díla zahrnují Neither Here Nor There (Maggie Rose), The Return (Sergio Pierattini) a adaptaci The Old and the Young (Pirandello). www.legalalienstheatre.com

Eva Daníčková  je dramaturgyně, libretistka a překladatelka. Eva je nadšenou propagátorkou českého divadla ve Spojeném království, v roce 2010 založila společnost Boii Theatre, které uvádí překlady v londýnských divadlech. Napsala a režírovala dvě opery pro Tête à Tête Opera Festival, čte české scénáře pro National Theatre a mezinárodní oddělení Royal Court a pracovala s herci na produkci muzikálu Once v západním Londýně.

Becka McFadden pro LegalAliens režirovala například The Return, The Generational Icons Project (ve spolupráci s Divadlo Letí) a Neither Here Nor There. Její další hry zahrnují Feast of Famine, The Walthamstow Mysteries, Knitting Pattern a The Conversation. Becka je uměleckou ředitelkou spolku Beautiful Confusion Collective, který má v současné době rezidenci v Hornsey Town Hall Arts Centre. Její samostatný projekt a výkon v BackStories byl nominován na cenu Space to Dance Award při Brighton Fringe 2016. 


Produkce LegalAliens @LegalAliensITC
https://www.facebook.com/LegalaliensITC

S podporou Hornsey Town Hall Arts Centre


Fotografie ze zkoušek, © John Watts:
Místo konání:

Kings Head Theatre, 115 Upper Street, London, N1 1QN.

Datum:

Od: 16.10.2016
Do: 31.10.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala