Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.7.2019 20:00

Prague Guitar Quartet: Koncert v Dillington House

Prague Guitar Quartet zahraje skladby Rodriga de Fally, Zdeňka Lukáše a Johna Duarteho v nádherném prostředí Dillington House v Somersetu u příležitosti 25. ročníku Dillington Guitar Festivalu.

Prague Guitar Quartet, neboli Pražské kytarové kvarteto, bylo založeno na Pražské hudební konzervatoři v roce 1984 a nedlouho po svém vzniku již sklízelo úspěchy doma i v zahraničí. Toto prvotřídní hudební uskupení, jehož jednotliví členové jsou držiteli ocenění z mezinárodních soutěží, má již za sebou mnoho vystoupení na hudebních festivalech v Evropě, USA i Středním Východě. Za svou třicetiletou existenci má na kontě mnoho rádiových a televizních záznamů a několik CD.

Chválu sklízejí hudebníci za jednotu zvuku, sehranost, pozoruhodný a vytříbený výběr skladeb a expresivní hudební projev. Tyto přednosti vedly mnoho vynikajících hudebníků, včetně Johna W. Duarteho, Štěpána Raka a Jorgeho Morela, ke složení skladeb věnovaných přímo tomuto „souboru světové třídy“. Další bohatý zdroj jejich repertoáru tvoří aranžmá skladeb různých období a žánrů.

„...uznání patří Pražskému kytarovému kvartetu, jehož výkon - technicky i interpretačně - nenechává jedinou otázku nezodpovězenou. Toto je prvotřídní nahrávka souboru světové třídy.“ 
Classical Guitar (VB), Colin Cooper


REZERVACE ONLINE
     

www.dillington.com

Místo konání:

Dillington House, Ilminster, Somerset TA19 9DT

Datum:

31.7.2019 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala