Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2020 - 4.6.2020

Pražské jaro online

Po dlouhé zimě k nám konečně dorazilo jaro, plné pestrých barev, vůní a čerstvé energie, a i navzdory přetrvávajícím problémům v souvislosti s epidemií koronaviru, která nadále ovlivňuje naše životy jak z pracovního, tak z volnočasového hlediska, jsme dostali možnost využít zcela nových příležitostí a perspektiv.

Jednou z těch příležitostí, kterou bychom vám rádi představili, je Pražské jaro – jeden z nejstarších a nejproslulejších hudebních festivalů na světě. Letošní ročník bude sice probíhat online formou, ale i přesto se v průběhu příštích tří týdnů můžete těšit na skvělý hudební program. České centrum Londýn, jakožto hrdý partner akce, vám nabídne řadu živě vysílaných koncertů, a to včetně světové premiéry skladby Jana Ryanta Dřízala v podání souboru Brno Contemporary Orchestra či skladeb Josefa Suka v podaní Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.
Jsme nadšeni, že máme příležitost přinést tento jedinečný hudební zážitek přímo do vašich domovů, a upřímně doufáme, že si festival i přesto užijete!

Více informací o festivalu včetně programu najdete na webových stránkách Pražského jara.

----------------------

ŽIVĚ STREAMOVANÉ KONCERTY NA FACEBOOKU ČESKÉHO CENTRA LONDÝN:


      

COLLEGIUM 1704
– ŽIVĚ Z PRAŽSKÉ KŘIŽOVATKY

Pondění 18. května 2020, 19 hod. 

Neobyčejné hudební dobrodružství v podobě koncertu 17 instrumentalistů a 12 pěvců z dvou poměrně mladých českých hudebních souborů Collegium 1704 a Collegium Vocale 1704, kteří přednesou barokní hudbu Johanna Sebastiana Bacha a Jana Dismase Zelenky.


BRNO CONTEMPORARY ORCHESTRA
– ŽIVĚ Z JANÁČKOVA DIVADLA V BRNĚ

Středa 20. května 2020, 19 hod.

Koncertní debut souboru Brno Contemporary Orchestra na tomto festivalu a zároveň vůbec první z koncertů Pražského jara, který se uskuteční v Brně, představí současnou klasickou hudbu, včetně světové premiéry skladby Jana Ryanta Dřízala.
MLADÍ HUDEBNÍCI NA PRAŽSKÉM JARU
– ŽIVĚ Z HAMU

Pátek 22. května 2020, 19 hod. 

Čtyři neobyčejné talenty – klarinetistka Anna Paulová, bicista Ladislav Bilan, Jr., houslista Eduard Kollert a klavírista Jan Čmejla – spojí své síly, aby daly dohromady koncert, který oslavuje nastupující generaci českých hudebníků.


ZIMNÍ CESTA - ADAM PLACHETKA ŽIVĚ Z RUDOLFINA
Pondělí 25. května 2020, 19 hod.

Je tomu patnáct let, kdy Adam Plachetka debutoval v pražském Národním divadle. Od té doby toho stihl opravdu požehnaně. Šíři Plachetkova talentu zachycují také jeho pražskojarní vystoupení – to letošní bude jeho jubilejní desáté. Jedinečné bude také svou dramaturgií – Adam Plachetka totiž na koncertním pódiu představí Zimní cestu Franze Schuberta, kterou na podzim minulého roku studiově natočil.
SYMFONICKÝ ORCHESTR ČESKÉHO ROZHLASU
& ROBERT KRUŽÍK ŽIVĚ ZE STUDIA 1

Středa 27. května 2020, 19 hod.

Dirigent Robert Kružík si vydobyl skvělé renomé jako dirigent několika špičkových českých hudebních souborů. Na letošním ročníku festivalu představí svůj pražský koncertní debut, který bude odvysílán ze Studia 1 Českého rozhlasu, kde Symfonický orchestr Českého rozhlasu obvykle zkouší a nahrává

      

FOK & TOMÁŠ BRAUNER 
ŽIVĚ Z OBECNÍHO DOMU

Pondělí 1. června 2020, 19 hod.

Tomáš Brauner, jeden z nejvyhledávanějších českých hudebníků své generace, povede koncert Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK vysílaný z nádherné Smetanovy síně Obecního domu v Praze. V programu zazní hudba Josefa Suka a Arnolda Schönberga. Czech Philharmonic & Jakub Hrůša Live from the
Rudolfinum
Čtvrtek 4. června 2020, 19 hod.

Hrůša s Českou filharmonií připravuje provedení dvou
pozdních Beethovenových kvartetů v úpravě pro
smyčcový orchestr.


 

 


 

 

 

Místo konání:
online
Datum:

Od: 7.5.2020
Do: 4.6.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala