Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2018 18:30

Prezident Blaník

Ve filmu navazujícím na oblíbený seriál Kancelář Blaník se lobbista Tonda Blaník pouští do boje o prezidentské křeslo ve volbách 2018 a snaží se prodat Českou republiku Číně.

Tonda Blaník, smyšlený český lobbista a politický marketér, oznamuje svou prezidentskou kandidaturu ve volbách 2018 a všem slibuje korupci, máslo a lithium. Jenže i přes to, že získá přes 100 000 potřebných podpisů, nestihne termín pro podání přihlášky. Nehodlá se ale vzdát svého plánu na prodej České republiky Číně, a tak neúnavně volby manipuluje, dokud na poslední chvíli zázračně neprozře. Spin-off oblíbeného seriálu Kancelář Blaník, který úderně a satiricky mapuje současnou českou politickou scénu, chytře reflektuje volby a nabízí alternativní vysvětlení skutečných událostí. Kromě skutečných prezidentských kandidátů se ve filmu objevuje i nespočet českých veřejných osobností, což dokazuje, že se mezi fanoušky řadí dokonce i sami politici, které seriál tak vehementně kritizuje.

Marek Najbrt, CZ/ 2018, 90 min
Hrají: Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková

Blaníka jsme vymysleli, abychom uvolnili naši frustraci z politiky.
Marek Najbrt

Vstupné: £12/£11 při nákupu vstupenky na jednu projekci, £10/£9 při nákupu vstupenek na dvě či více projekcí

REZERVACE ONLINE

Czech100: Festival Made in Prague   

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018). 

 

 

Místo konání:

309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

2.11.2018 18:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala