Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2017 - 2.4.2017

Tereza Jindrová na rezidenci v nadaci Delfina

České centrum v Londýně a Institut umění podporují českou uměleckou kritičku a kurátorku Terezu Jindrovou během šestitýdenního pobytu v nadaci Delfina. Tereza Jindrová je výtvarná kritička a kurátorka žijící v Praze. Zajímá se o metody vytváření kurátorských „rámců“, které umožňují rozvrstvit vztahy mezi umělci, uměleckými díly a veřejností.

V současné době pracuje jako redaktorka výtvarného umění v časopise A2 a jako kurátorka veřejných programů pro Společnost Jindřicha Chalupeckého. Dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím odborem Národní galerie v Praze, s online platformou Artyčok, TV a s Českým rozhlasem. Od roku 2014, se stala spolu-kurátorkou Entrance Gallery v Praze a byla členkou správní rady Skutek, českého sdružení spojující umělce a jiné kulturní tvůrce se zaměřením na institucionální politiku a podmínky v umělecké tvorbě. Její předchozí zkušenosti zahrnují práci pro časopis Flash Art, Prague Biennale a MeetFactory - Centrum současného umění v Praze.

 Studovala dějiny umění na Univerzitě Karlově, teorii a historii designu a nových médií na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Získala ocenění Věry Jirousové (2013) za umělecké kritiky pro mladé autory.

V roce 2016 kurátorovala či spolukurátorovala výstavy Apparatus for a Utopian Image v EFA Project Space v New Yorku; Monument – A School of Gestures v CCC Gallery v Pekingu a GIRLFRIEND v Národní galerii v Praze.


O NADACI DELFINA

Delfina Foundation organizuje největší londýnský program mezinárodních rezidencí, ale je také domovem, který podporuje a vychovává budoucí generaci současných umělců, kurátorů a filozofů. Její sídlo se nachází v nově zrekonstruovaném komplexu edwardovských domů blízko Buckinghamského paláce. 

DF je nezávislá nezisková organizace, která v Británii za pomoci mezinárodních partnerů podporuje umělecké talenty a usnadňuje výměnu rezidencí a veřejných akcí jako jsou workshopy nebo výstavy.  Nadace byla založena uměleckou filantropkou Delfinou Entrecanales CBE a nyní je následníkem Delfina Studio Trust. Mezi lety 1988 a 2006 podpořilo Delfina Studio obrovské množství umělců, rezidencí a výstav. Mezi umělce, kteří tímto studiem prošli, se řadí více než desítka nominovaných na Turner Prize, například Mark Wallinger, Jane & Louise Wilson, Tacita Dean, Martin Creed a Glenn Brown či etablovaní umělci jako Chantal Joffe, Michael Raedecker, Hangue Yang, EsraErsen,WimDelvoye a Khalil Rabah. 

Díky mezinárodnímu působení hostila nadace během posledních šesti let umělce z 18 různých zemí se zaměřením na oblast Středního východu a jižní Asii. Podporujeme vznik nových uměleckých děl a programů, často ve spolupráci s předními britskými institucemi jako Tate, Victoria & Albert Museum, Serpentine Gallery a Frieze Art Fair i mezinárodními organizacemi jako MACBA v Barceloně, Videobrasil v São Paulu, ArtSchool Palestine v Ramalláhu a Art Dubaj atd. Naši práci sledují významní odborníci v oblasti umění a mezi naše příznivce se řadí patroni, kurátoři, významní sběratelé umění i široká veřejnost. Během posledního roku se naše práce objevila v periodikách jako Financial TimesThe Independent, New York Times, Art ReviewFriezeArtAsiaPacificArtforum a The Art Newspaper.

http://delfinafoundation.com/

https://www.delfinafoundation.com/in-residence/tereza-jindrova/

 

 

Místo konání:

Delfina Foundation, 29-31 Catherine Pl, London SW1E 6DY

Datum:

Od: 20.2.2017
Do: 2.4.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala