Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.4.2016 - 27.6.2016

Barbora Kleinhamplová získala rezidenci v Gassworks

Rezidenci v londýnských Gasworks, kterou Gasworks vyhlásily za podpory Českého centra a Institutu umění loni na podzim, získala výtvarnice Barbora Kleinhamplová. Z padesáti přihlášených zájemců vybrali zástupci Gasworks 7 kandidátů do druhého kola, v němž se pak jednomyslně shodli na Kleinhamplové. Rezidence v Gasworks jsou příležitostí pro profesionální rozvoj, uměleckou výměnu a experimentování a je určena pro začínající umělce.

Tvorba Kleinhamplové pramení z lidské existence a ze současné politické a ekonomické situace. Pomocí metafor a asociací reaguje na různé vrstvy společnosti. Nějaký čas se soustředila hlavně na otázky jako: co je společnost, jak funguje, co představuje, jaké jsou její nemoci, její emoce, její budoucnost a nebo vlastní postavení jednotlivce uvnitř společnosti. Některé její projekty mají perfomativní rozměr, pokouší se v nich zdůraznit symboliku politiky v ekonomickém systému a vládě.

Hlavním cílem londýnské rezidence je výzkum témat spadající více méně pod pojem prekariát. V rámci toho se chce zaměřít na témata:
- intimní i traumatizující vztah mezi lidmi a technikou
- proměnný vztah mezi člověkem, jakožto objektem ve vztahu k technologii: člověk je stále více chápán jako objekt, zatímco technologie je vnímána jako subjekt ve vztahu k člověku

Barbora Kleinhamplová (*1984 Liberec, CZ) žije a tvoří v Praze. Absolvovala pražskou Akademii výtvarných umění. Její práce byly vystavovány nejen v České republice, ale i v zahraničí, a to například v New Museum v New Yorku, v Astrup Farnley Museet – muzeu modenrího umění v Oslu, na Jakarta Biennale v Indonésii, v Autocenter v Berlíně a Národní muzeu fotografie v Berlíně.

Více informací o rezidenci
 
Webová stránka Gassworks

 Místo konání:

Gasworks, London

Datum:

Od: 11.4.2016
Do: 27.6.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala