Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.11.2016 20:00

Domácí péče + debata s režisérem Slávkem Horákem a hercem Bolkem Polívkou

Oddaná zdravotní sestra a poskytovatelka domácí péče Vlasta tráví dlouhé dny cestami za pacienty po okolních vesnicích, zatímco její manžel, důchodce Láďa (Bolek Polívka) čeká doma na svou večeři. Po podivné nehodě, která zahrnuje žáby, tato 30 let stará rutina přijde k náhlému konci a Vlasta musí přehodnotit svůj život a postavit se tváří v tvář své vlastní smrtelnosti. Toto život oslavují drama ve stylu Miloše Formana a Jiřího Menzela je překrásně napsáno i hráno a je plné suchého humoru i bystrých postřehů.

Slávek Horák, ČR 2015, 90 min
Hrají: Alena Mihulová, Bolek Polívka, Tatiana Vilhemová, Zuzana Krónerová
anglické titulky

Slávek Horák vystudoval Filmovou školu v rodném Zlíně. Následně studoval na pražské FAMU režii a scenáristiku, studium však kvůli brzkému úspěchu při režírování reklamních spotů nedokončil. Jako druhý asistent režie pracoval na filmu Kolja Jana Svěráka, oceněném Oscarem za nejlepší zahraniční film. Pro mezinárodní projekt Straight8 natočil dva krátké filmy, oba byly ve svých ročnících vybrány do finální šestky a promítány na festivalu v Cannes. Scénář jeho debutu Domácí péče, který produkoval ve vlastní společnosti TVORBA films, získal ocenění od Filmové nadace.

Bolek Polívka je český herec, mim, dramatik a scenárista. Vystudoval brněnskou JAMU a v roce 1972 spoluzaložil Divadlo Husa na provázku. V roce 1993 si v Brně založil vlastní Divadlo Bolka Polívky. Ztvárnil řadu divadelních, filmových a televizních rolí. Ve snímku Dědictví aneb Kurvahošigutentag, který ho proslavil, vytvořil nezapomenutelnou kultovní postavu rázovitého a věčně opilého vesnického chasníka Bohuše, který nečekaně zdědí obrovský majetek. Jméno Bolka Polívky je ve světě filmu nejčastěji spojováno s Janem Hřebejkem, který jej pravidelně obsazuje do svých smutných retrokomedií jako Pelíšky, Musíme si pomáhat či Pupendo.

Pokladna: 0207 911 5050
Online rezervace
Vstupné:
12 £/ 11 £ (sleva) pro jedno představení
10 £ / 9 £ (sleva) v případě návštěvy 2—3 představení
8 £/ 7 £ (sleva) 4 a více představení

Součástí festivalu Made in Prague.
5. listopadu – 2. prosince 2016
#MadeInPrague

Bolek Polívka


Slávek Horák

 

 

 

Místo konání:

Regent Street Cinema, 307 Regent Street, London W1B 2HW

Datum:

12.11.2016 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala