Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.11.2017 14:30 - 16:30

Roman Štětina: If you feel unwell seek help at the station

Roman Štětina se dlouhodobě věnuje fenoménu popisu jakožto specifického nástroje pro chápání světa. Zajímá ho proces vzniku audiovizuálních děl a spolupráce s ostatními umělci. Výjimkou nebude ani performance kterou završí svou dvouměsíční uměleckou rezidenci v LUX. Představí zde novou polohu své práce, která se posouvá do denníkové roviny s důrazem na vyprávění příběhu.

Performance proběhne ve spolupráci s legendárním britským avant garde filmmaker John Smith (* 1952) a českou dokumentaristkou žijící v Londýně Alice Masters (*1980).

Roman Štětina
se narodil v Kadani v roce 1986. Žije a pracuje v Praze. V roce 2015 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze poté, co strávil dva roky na Städelschule ve Frankfurtu nad Mohanem pod vedením Judith Hopf a Douglase Gordona. V roce 2014 se stal laureátem prestižní Ceny Jindřicha Chalupeckého, která je v České republice udělována mladým výtvarným umělcům.

Štětina se nedávno zúčastnil Manifesty 11 v Zurichu (kurátor Christian Jankowski). Mezi jeho nedávné samostatné výstavy se řadí Návod k upotřebení Jiřího Koláře (s Miroslavem Buriánkem), Spike Island v Bristolu; Shave and a haircut – two bits, Cardiff Contemporary (kurátorka Louise Hobson); The Fortress of Solitude from the holy wood of eternal noise (s Larisou Sitar), MNAC Bucharest, kurátorka Anca V. Mihulet. Nedávné vybrané skupinové výstavy zahrnují: 2017: Teorie duchů, Galerie TIC, Brno; 2016: Enacting Stillness, The 8th Floor, New York; Happy Like Yesterday, NEST, Den Haag; A school of gestures, Czech China Contemporary, Beijing; 2015: All Watched Over, James Cohan Gallery, New York; Silver Lining, Národní Galerie, Praha; 2014: Cena Jindřicha Chalupeckého, Národní Galerie, Praha; Straight to Camera: Performance k filmu, Modern Art Oxford; IV. Moscow International Biennale for Young Art, MMOMA; Explain Me Not, Autocenter Berlin.


Partneři:

 

Odkazy:

Roman Štětina: DAYS, WEEKS, YEARS

NO PLACE FOR FRIVOLITY: Communication Networks and Radical Art behind the Iron Curtain

Roman Štětina - Artist in residence at LUX

Call for Applications: LUX London Residency for Czech and Czech-based artists and curators

Dominik Gajarský & Roman Štětina: Animals and Machines

Roman Štětina: Instructions for use of Jiří Kolář

 

 

 

Místo konání:

LUX London, Waterlow Park Centre, Dartmouth Park Hill, London N19 5JF

Datum:

18.11.2017 14:30 - 16:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala