Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.11.2018 19:00

Sametová revoluce + diskuse s Pavlem Seifterem a Jiřím Přibáněm

Soubor záznamů rozhovorů a novinových článků přiblíží divákům opojné dny, které následovaly po 17. listopadu 1989, a úspěšně tak navozuje atmosféru třiceti dní, které v Československu dláždily cestu k demokracii.

Snímek se zaměřuje ns studenty a bývalé disidenty v čele s Václavem Havlem a dokumentuje tak Sametovou revoluci, při níž pořádková policie násilně potlačila poklidné studentské shromáždění v Praze a následující demonstrace, které vedly k pádu komunistické vlády v Československu. Dokument sestříhaný během deseti dnů na konci revolučního roku je skvělou ukázkou stylu cinema vérité a příležitostí, jak si připomenout neustále se odvíjející historii.

Následuje diskuse s Pavlem Seifterem, bývalým velvyslancem České Republiky ve Velké Británii, signatářem Charty 77 a zakládajícím členem Občanského fóra v Laterně Magice a Jiřím Přibáněm, profesorem sociologie a filosofie práva na Univerzitě v Cardiffu a „studentským vůdcem“ sametové revoluce.

Petr Slavík, Jiří Střecha, 1990, 69 min, komentář v angličtině

Vstupné: £7 + poplatek za rezervaci
REZERVACE ONLINE

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018). 

Součástí: a  

Místo konání:

Czech Embassy Cinema, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

22.11.2018 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala