Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.9.2016 - 18.9.2016

Samuel Paučo na Start Art Fair v londýnské Saatchi Gallery

Nová galerie se letos poprvé bude účastnit mezinárodního veletrhu Start Art Fair, který se koná v prestižních prostorách londýnské Saatchi Gallery. Na veletrhu bude prezentovat dílo Samuela Pauča, malíře slovenského původu, který žije a tvoří v České Republice a se kterým Nová galerie úzce spolupracuje. Dle slov organizátorů veletrhu je trendem v prostředí milovníků umění mladé špičkové abstraktní umění, volba malíře Samuela Pauča byla tedy nasnadě. Samuel Paučo se abstrakci věnuje již od dob svých studií v ateliéru Martina Mainera a stále hledá nové cesty svého vyjádření.

Samuel Paučo (1986) je slovenský malíř pracující v Brně a Praze. Studoval pod prof. Martinem Mainerem a v současné době působí jako asistent na Akademii výtvarných umění v Praze. Jeho tvorba (malby, objekty, instalace) balancuje mezi abstraktním a figurativním uměním, formalismem a konceptualismem, estetikou a poetikou, často se vztahující k malbě samotné jako médiu… Kumuluje plochy nátěrů, vrstvu po vrstvě, přičemž se každá z nich stává novým závojem v jeho polovědomé hře.

Kromě obrazů a obrazových objektů Samuela Pauča bude Nová galerie formou katalogů prezentovat na Start Art Fair díla dalších autorů jako Martina Mainera, Adama Kašpara, Adama Štecha, Jakuba Špaňhela, Františka Matouška či Michala Nagypala.

O Nové galerii
Nová galerie hledá cestu, jak systematicky představovat a podporovat nejlepší české umění jak v České republice, tak v zahraničí. Pracujeme na vytvoření galerie se silným postavením, která bude prezentovat nejvýznamnější hodnoty českého výtvarného umění. Při výběru umělců je kladen důraz na kvalitu, výjimečnost a jedinečnost jak tvorby, tak osobností jednotlivých umělců. Nová galerie je soukromou, nestátní institucí, která staví již několik let na dlouhotrvající spolupráci se zastupovanými autory. Rozsah autorů zastupovaných galerií sahá od umělců z poloviny 20. století po dnešní mladé generace. Galerie se především zaměřuje na výstavy a obchodní aktivity doplněné o konzultační, vzdělávací a publikační činnost.

Otevírací doba:
Čtvrtek  15. září 2016, 11.00  – 18.00
Pátek 16, září 2016, 11.00  – 18.00
Sobota 17. září 2016, 11.00  – 18.00
Neděle 18. září 2016, 11.00  – 17.00

Vstupenky: http://startartfair.com/visitors/tickets

Odkazy:
http://www.novagalerie.cz/startart/
http://startartfair.com/galleries/nova-galerie-prague
www.facebook.com/events/1135788259806925/

 
 

Místo konání:

Start Art Fair, Saatchi Gallery, Duke Of York's HQ, King's Road, London SW3 4RY

Datum:

Od: 15.9.2016
Do: 18.9.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala