Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.1.2019 - 31.12.2020

Program vědy a inovací

Základním pilířem nové strategie Českého centra Londýn je vedle kulturní diplomacie také program vědy a inovací. České centrum v souladu s inovační strategií České republiky 2019–2030, zavádějící značku „The Czech Republic: The Country for the Future“, organizuje a podporuje akce, které se zaměřují na rozvoj a podporu spolupráce v oblastech vědy, inovací, moderních technologií a výměny znalostí a informací.


Mezi naše hlavní programy a iniciativy patří:


SCIENCE CAFÉ

Cílem cyklu Science Café je prezentovat důležitá témata současnosti společně s návrhy na inovační, odvážná a podnětná řešení zásadních problémů.

Jako hosté jsou zváni odborníci z České republiky, z nichž mnozí působí v mezinárodních týmech, i jejich britští protějšci.

Témata cyklu Science Café zasahují do mnoha oblastí:
-          umělá inteligence (bezpečnost, soukromí, etika)
-          digitální technologie a umění
-          zdraví a medicína
-          vedoucí postavení žen v oblasti vědy a inovací
-          ekologické problémy a udržitelnost
-          společenské a politické důsledky různých volebních systémů
-          dopad digitálních a sociálních médií na rozhodovací procesy

Více informací:

Science Café: Zázrak života
Science Café: Zvládne stroj nahradit umělce? 


 

CZECH INNOVATION EXPO (CIE) – PROJEKT A VÝSTAVA

Tento unikátní a interaktivní projekt představuje inovace a vědecké objevy, které ovlivnily životy lidí po celém světě. Výstava přibližuje přední české vědce, například vynálezce kontaktních čoček či léku na léčbu viru HIV, společně se zástupci nejnovějších objevů v oblastech digitálních technologií a medicíny.

Jedinečnost výstavy spočívá v propojení interaktivního audiovizuálního umění, designu a nejmodernějších technologií na bázi augmentované a virtuální reality.

Návštěvníci vstupují do zdánlivě prázdného prostoru s abstraktními symboly na zdech. Do svých přístrojů si nejprve stáhnou aplikaci CIE AR pro iOS nebo Android, a pak už jen mohou objevovat bohatství příběhů a informací o vědeckém vynálezu či inovaci. Když je přístroj namířen na konkrétní symbol na zdi, na displeji se poté automaticky začíná odvíjet celý příběh konkrétního vynálezu. CIE už bylo prezentováno v řadě zemí po celém světě – ve slavném tokijském muzeu vědy Miraikan, ale i v dalších předních institucích pro vědu a inovace, například v Šanghaji, Pekingu, Berlíně, Mnichově, Římě, Praze a Aténách. Výstava přitahuje pozornost nejen běžných návštěvníků, ale i řady médií.

https://www.youtube.com/watch?v=N2i-X9f01Ik
https://www.youtube.com/watch?v=GCQ3ypXJu98
https://www.youtube.com/watch?v=sjiw0WZ5wno

CIE v Londýně
30. září 2019 – 28. října 2019
Galerie Vitrínka, České centrum Londýn, 30 Kensington Palace Gardens, Londýn, W8 4QY 

CIE v Birminghamu
16. října 2019 – 28. února 2020
Knihovna v Birminghamu, Centenary Square, Broad St, Birmingham, B1 2ND

Pokud se chcete dozvědět více či máte zájem tuto unikátní výstavu prezentovat, kontaktujte nás zde.

 ROZVOJ SPOLUPRÁCE

České centrum Londýn se snaží aktivně propagovat a podporovat programy a akce, které představují kreativní a inovativní potenciál české vědy, výzkumu a technologického prostředí, a zároveň rozšiřovat síť britských partnerů a spolupráci s nimi.

České centrum například od počátku podporuje FameLab, mezinárodní soutěž, jejímž cílem je nacházet a podporovat nové talenty na poli popularizace vědy. British Council každý rok pořádá národní kola této soutěže v přibližně 30 zemích, včetně České republiky. Mezinárodní finále se pak koná na každoročním vědeckém festivalu Cheltenham Science Festival ve Spojeném království.

Dalším významným přispěním do oblasti propagace českých inovací a start-upů  je Czech Innovation Festival, který organizuje České centrum Berlín. Podobné akce a programy probíhají i ve Spojených státech, Singapuru a také zde, ve Spojeném království.


Místo konání:


Datum:

Od: 1.1.2019
Do: 31.12.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala