Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2020 19:00 - 20:30

AI Science Café 2020: Osobní bezpečnost v éře umělé inteligence. S Michalem Pěchoučkem

S komplikovaností a riziky spojenými s plošným zaváděním umělé inteligence neustále roste potřeba poskytnout uživatelům internetu s připojenými zařízeními odpovídající zabezpečení a ochranu soukromí. Přednáška nastolí debatu nad stávající a budoucí úlohou umělé inteligence, zejména strojového učení a teorie her, problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a způsobem, jakým umělá inteligence může ve virtuálním i fyzickém světě zvýšit úroveň zabezpečení a ochrany našich údajů před algoritmy umělé inteligence.

Diskuzi po přednášce bude moderovat profesor Michael Luck.

Michal Pěchouček
Michal Pěchouček je technickým ředitelem firmy Avast. Vede hlavní technologickou sekci firmy, tedy výzkum a vývoj, a je také zodpovědný za výzkum v oblasti umělé inteligence, strojového učení a kybernetické bezpečnosti. Působí na Fakultě elektronické ČVUT v Praze a vede centrum umělé inteligence, které v roce 2001 založil. Podílel se na vzniku několika technologických start-upů, jako jsou Cognitive Security, AgentFly Technologies a BlindSpot Solutions.

Michael Luck
Michael Luck je profesor informatiky a výkonný děkan Fakulty přírodních a matematických věd na King’s College v Londýně. Mezi lety 2011 a 2013 stál v čele Katedry informatiky, kde působí ve výzkumné skupině zabývající se technologiemi tajných služeb a zpravodajskými systémy. Je také vědeckým poradcem Rady Aerogility, autorem více než 300 článků a dvanácti publikací (monografie, učebnice) a editorem knih.

Vstup se otevírá zhruba v 18:30, přednáška začíná přesně v 19:00.

Vstupné: £7–£16

SPECIÁLNÍ AKCE pro odběratele newsletteru Českého centra!
Při nákupu vstupenek na Eventbrite použijte kód Czech0120 a získejte vstupenky jen za £7.
S laskavou podporou společnosti AVAST


 

Partneři:
 

----------------------


Součástí cyklu 
AI SCIENCE CAFÉ SERIES 2020
Umělá inteligence, fenomén 21. století, původně doména science fiction a ne více než několika technologicky pokročilejších mozků a počítačových odborníků, se stala předmětem diskuzí a jedním z klíčových hnacích motorů pokroku lidstva. Cyklus AI Science Café Series, čítající pět přednášek světově uznávaných odborníků, si klade za cíl představit různé otázky týkající se našich profesních i osobních životů, o kterých bude možno následně diskutovat. Jelikož na téma umělé inteligence vyvstává více otázek než odpovědí, Science Café se pokusí odhalit trendy a pravděpodobný vývoj, který v budoucnosti nastolí nevyhnutelné společenské a technologické změny.

Součástí cyklu SCIENCE CAFÉ SERIES
Science Café je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci a inovátory současnosti pořádaný Českým centrem v Londýně. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.


  
 


Event trailer


Záznam přednášky Michala Pěchoučka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

The Royal Institution

Datum:

29.1.2020 19:00 - 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala