Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.10.2019 19:00

Science Café: Hry vs. vzdělání – skrytý dar videoher

Odhalte pozitiva hraní videoher! Ano, čtete správně! Odborníci jsou přesvědčeni o tom, že tolik diskutované negativní vlivy nejsou pravdivým celkovým obrazem herního odvětví.

Pavel Barák, přední český herní vývojář, se ve své přednášce zaměří na to, jak herní průmysl ovlivňuje úroveň vzdělání. Na příkladu několika českých videoher bude ilustrovat, jak jsou využívány jako podpora při výuce a jak její úroveň dokonce zlepšily.

Český herní průmysl se již několikrát celosvětově vyznamenal, naposledy ho proslavila slavná videohra Kingdom Come: Deliverance. V rámci této přednášky budete mít možnost zahrát si jinou českou úspěšnou videohru Beat Saber, jež je v současnosti špičkou na trhu videoher pro virtuální realitu. Kombinuje prvky hudby, pohybové koordinace a fitness tréninků. Snadné ovládání a pochopení hry ocení i ti, kteří nikdy videohry nehráli. Hra Beat Saber získala mnohá mezinárodní ocenění, včetně nominace na BAFTA Games Awards.

Počítačové hry jsou významným průmyslovým odvětvím a výrazně nás ovlivňují. Trh videoher je silný a dynamicky se rozrůstá. V minulém roce vydělal 132 miliard dolarů, tento rok by příjmy měly vzrůst o 10 % a překročit 150 miliard dolarů. V dalších letech se očekává stabilní růst kolem 9 % a do roku 2025 by celkové výnosy měly dosáhnout hranice 300 miliard dolarů. Ať se vám to líbí nebo ne, videohry se staly součástí našich životů.

PAVEL BARÁK
Předseda Asociace českých herních vývojářů
Pavel Barák se v herním průmyslu pohybuje více než 15 let. Je spoluzakladatelem a předsedou Asociace českých herních vývojářů (GDACZ), která sdružuje a podporuje vývojáře v České republice. Je rovněž autorem nedávno vydané studie České počítačové hry, v níž se zabývá stavem herního vývoje v České republice.
V posledních deseti letech působí jako ředitel Game Developers Session, nejstarší nezávislé konference herních vývojářů v Evropě, která je zároveň i jednou z největších konferencí v tomto regionu. V roce 2005 založil společnost Handjoy, agenturu specializující se na vývoj mobilních a reklamních her, jež na trh doposud uvedla více než deset komerčních titulů.

 


UDÁLOST NA FACEBOOKU


Vstupné: £7 + rezervační poplatekKe každé vstupence pivo/víno zdarma

Vstup do kina je přes recepci Velvyslanectví České republiky v Londýně na adrese 26 Kensington Palace Gardens, Londýn, W8 4QY. Vchod je z ulice Bayswater Road.

Vezměte prosím na vědomí, že prostor není bezbariérový.

------------------------------------------

Součást cyklu Science Café
České centrum Londýn představuje Science Café, nový cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci současnosti. Science Café je neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými otázkami. Jako inspirace posloužil fenomén Café Scientifique, který spatřil světlo světa v roce 1998 ve Spojeném království, odkud se zanedlouho rozšířil do celého světa, a jehož cílem bylo sdílet prostor i konverzaci nad šálkem kávy či sklenkou vína o nejnovějších vědeckých a technologických poznatcích a trendech.

Přijďte diskutovat s lidmi nejrůznějších zájmů a vychutnat si s nimi sklenku vína či piva. Po neformální přednášce, ve které bude představeno vybrané téma, bude následovat diskuze, do níž se budou moci zapojit i posluchači.

  

 Beat Saber


Kingdom Come


Kingdom Come 


Attentant 1942 


Attentant 1942  


GolemVR  

 

 

 

 

Místo konání:

Czech Embassy Cinema, 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

17.10.2019 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala