Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.3.2019 15:30

Shadow Meadow: Jan Mocek na festivalu Submerge

Choreografie pro stroboskopy, tělesně vnímatelné zvuky, vibrující prostor a obrazy, které se na sítnici oka tvoří bezprostředně po zhasnutí světel. Za pomoci LED světel, stroboskopů, dýmu a subbasových zvuků se z obyčejného představení stává dokonale imerzivní prostředí.


Český umělec Jan Mocek ve svém představení Shadow Meadow zhmotňuje všudypřítomnou nejistotu a strach - z neznámého, z budoucnosti. Pocity, které v dnešní době hýbou politickou situací v Evropě. Nečekejte však výčet možných variant toho, co nás čeká, ani fantazijní představy světa v následujících desítkách let. Namísto toho poznejte budoucnost jako velkou neznámou, která je nesmazatelně vepsána v naší každodenní přítomnosti.


„(...) jedná se o technicky výtečně zvládnutou performanci přinášející minimálně silný audiovizuální zážitek, až na samé hranici smyslové (zrakové, sluchové) snesitelnosti. Intenzivní vjem, v českém divadle málo vídaný, může doznívat ještě dlouho po skončení představení." Pavel Širmer, i-divadlo.cz

 

POPRVÉ VE VELKÉ BRITÁNII

Představení probíhá v rámci festivalu Submerge, mezinárodního festivalu digitálních umění v Bristolu.

 

 Rezervace vstupenek zde.

 

Více informací o akci na oficiálních webových stránkách festivalu:
https://submerge.me/festival/programme/show-shadow-meadow-jan-mocek/

 

UPOZORNĚNÍ:

 V PŘEDSTAVENÍ SE POUŽÍVÁ KOUŘOSTROJ, STROBOSKOP A DALŠÍ EXTRÉMNÍ SVĚTELNÉ EFEKTY, NENÍ TUDÍŽ VHODNÉ PRO DĚTI, TĚHOTNÉ ŽENY A NEMOCNÉ EPILEPSIÍ.

 

 

 

 

 

Místo konání:
Bristol, Arnolfini Artshouse, 16 Narrow Quay, Bristol BS1 4QA, United Kingdom
Datum:

2.3.2019 15:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala