Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.2.2016 13:00 - 17:00

Shared Structure - Workshop současné výšivky a tkaní s českými a slovenskými návrháři

Tento workshop je vhodný jak pro dospělé tak i děti. Zabývá se současnými technikami výšivky a tkaní využívanými mladými návrháři. Účastníci budou mít možnost pracovat s různými materiály a technikami – nejen tradičními, ale i recyklovanými či nově vytvořených samotnými designéry. Jednotlivé části výšivky budou nakonec spojeny dohromady a vytvoří společné dílo. Materiály, nástroje a odborné vedení bude poskytnuto. Zastavte se kdykoliv mezi 13 a 17 hodinou.

Workshop povede Tereza Rosalie Kladošová spolu se svými kolegy z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Tereza se dlouhodobě zabývá výšivkou, která tvoří nezbytnou součást jejích modelů. Techniky, s kterými se bude na workshopu pracovat, vycházejí z technologie tkaní chemlonu do speciální síťoviny nazývané tapiko. Tento postup se využíval zejména v 60. letech. Tereza dokázala originálně obnovit tuto techniku, využívající merino vlnu a různé druhy síťoviny, a vytvořit tak své vlastní krásné a divoké ornamenty.

Tereza v současné době studuje magisterský program v rámci ateliéru módní tvorby na UMPRUM. Absolvovala stáže na Bezalel Academy of Arts and Design v Jeruzalémě a u designérky Anne Sofie Madsen v Kodani. V rámci svých kolekcích si pohrává s řemesly a to s prvky humoru a nadsázky. Její osobité modely již upoutaly pozornost mnohých zahraničních magazínů jako např. Dash Magazine.

www.terezarosaliekladosova.cz

 VSTUP VOLNÝ

Akce je součástí LAST FATA MORGANA: Čeští designéři na International Fashion Showcase

Organizováno v partnerství s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou v Praze, Visegrad Fund a Slovak Fashion Council.Sponzoři: Galerie Smečky Foundation, Lasvit

Partneři: Pilsner Urquell, TECHO, Czech TourismMediální partner:


Akce je součástí Fashion Utopias, International Fashion Showcase 2016 pořádané British Council a British Fashion Council’s ve spolupráci s London Fashion Week.

 

 

 

Místo konání:

The Great Arch (Embankment Entrance) Somerset House Strand, London WC2R 1LA

Datum:

20.2.2016 13:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala