Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.1.2014 19:00

Sólový koncert Lenky Dusilové v Londýně

Jedinečná šance zhlédnout v Londýně živé vystoupení cenami ověnčené české zpěvačky a skladatelky Lenky Dusilové. Ve středu 22.ledna od 19hodin Lenka odehraje sólový koncert v klubu Garage v Islingtonu. Lenka, která svou kariéru odstartovala již v raném věku, je dlouhodobě považována za jednu z nejtalentovanějších a nejzajímavějších osobností na české hudební scéně. Kromě sólového koncertu v Londýně Lenka také hudebně doprovodí taneční show českého souboru Sptifire Company nazvanou One Step Before the Fall, která bude uvedena v rámci London Mime Festivalu, 23.-26. ledna 2014.

Vstupné: £8 v předprodeji
ZDE
 

Lenka Dusilová představuje mimořádný fenomén české hudební scény. Prošla vývojem z pozice rockové a popové hvězdy do tvůrčí fáze, kdy svobodně čerpá z široké škály hudebních stylů a osobních zkušeností.

Již ve věku 16 let stanula v čele české rockové kapely Sluníčko. Následovala spolupráce s populární skupinou Lucie a její sesterskou formací Pusa. Později se vydala na sólovou dráhu, hostovala na několika úspěšných albech folk-rockového uskupení Čechomor a navázala spolupráci s progresivní jazzovou komunitou.

Lenka několikrát obdržela prestižní hudební cenu Akademie populární hudby Anděl v kategorii „Zpěvačka roku“, oceněna byla také její alba Mezi světy či Eternal Seekers ,nahrávka významně ovlivněna jazzovou hudbou.

Její čtvrté sólové album „Baromantika“ nahrané spolu s Beatou Hlavenkovou a skupinou Tin Soldiers, přináší jedinečně zasněnou, pestrou souhru zvuků, oscilující mezi akustikou a elektronikou. Baromantika Lence v roce 2011 přinesla již páté ocenění Zpěvačka roku a nominaci na nejlepší hudební počin novými Apollo Awards.

http://www.lenkad.com/

Tato akce je pořádaná jako součást programu ROKU ČESKÉ HUDBY 2014

Rok české hudby 2014 je programem podpory české hudby se státní veřejnou pobídkou Ministerstva kultury ČR, který se opírá o výročí významných českých hudebníků a organizací.
Roky končící číslem 4 jsou tradičně oslavovány jako roky hudby již od 1924.

Místo konání:

7 PM; The Garage, 20-22 Highbury Corner, N51RD London; http://mamacolive.com/thegarage/

Datum:

22.1.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala