Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2019 14:00 - 15:00

Step by Step: Architektem vedená prohlídka schodiště Evy Jiřičné v Somerset House

Schodiště Evy Jiřičné představuje současný, avšak nerušivý centrální prvek západního křídla Somerset House. Somerset House je památkově chráněný palladiánský komplex, který je považován za jeden z nejzdařilejších londýnských objektů spravovaných organizací English Heritage.

Architekt Duncan Webster ze studia Eva Jiřičná Architects Ltd, který na projekt dohlížel, promluví o komplexnosti ambiciózního designu spirálovitého schodiště, které obepíná éterický sloup z ocelové sítě, aby se tak vyvaroval kontaktu s historickou budovou. Duncan Webster také představí možnosti, kterými se v natolik svázaném a citlivém architektonickém kontextu dá u schodiště se 104 schody a 14 podestami dosáhnout lehkosti a transparentnosti. 

Studio Eva Jiřičná Architects Ltd, vedené v Česku narozenou architektkou Evou Jiřičnou, se proslavilo prací se sklem a kovem v návrzích interiérů obchodů, rezidenčních projektů a skleněných schodišť, ale také prací pro Victoria and Albert Museum, projektem autobusové zastávky Canada Water, rozšířením univerzitní knihovny v Leicesteru, návrhem Oranžerie Pražského hradu a dalšími mimořádnými projekty. Architekt Duncan Webster pracuje ve studiu Eva Jiřičná Architects Ltd od roku 1992 a jako spoluředitel (2000 - 2017) se podílel na mnoha významných projektech studia, včetně prvního skleněného schodiště pro obchod Joseph v Londýně a právě schodiště Miles Stair v Somerset House. Za projekt zodpovídal od prvopočátku až do jeho dokončení.

VSTUP VOLNÝ, NUTNÁ REGISTRACE

Organizuje Somerset House ve spolupráci s Českým centrem. Poděkování patří Evě Jiřičné a AI DESIGN.

Součást London Festival of Architecture, doprovodná akce k probíhající retrospektivě Evy Jiřičné v Centru současného umění DOX v Praze.


Masterclass Evy Jiřičné Hranice bez hranic 
se uskuteční 6. června v kině Českého velvyslanectví od 19:00. Více informací: http://london.czechcentres.cz/programme/travel-events/eva-jiricna-boundaries-without-boundaries/

Úvodní fotka: Peter Cook


Duncan Webster


 

Místo konání:

Somerset House, Strand, London WC2R 1LA

Datum:

9.6.2019 14:00 - 15:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala