Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2018 15:30

Svatý Václav + živý hudební doprovod souboru Capella Mariana

Černobílý němý historický epos je unikátním počinem v dějinách českého filmu a zároveň také jediným filmem v historii, který vypráví o životě svatého Václava, patrona české země.

Svatý Václav představuje přelomové dílo české kinematografie, stal se nejdražším filmem své doby a pro jeho účely byly postaveny největší dekorace v Evropě. Na natáčení se podílelo dohromady přes sto herců a dalších přibližně tisíc statistů se účastnilo pompézních bojových scén.

Do týmu kameramanů patřili Jan Stallich (Extáze) a Otto Heller, který později spolupracoval s Maxem Ophulusem, Laurencem Olivierem či Michaelem Cainem na filmu Případ Ipcress a Alfie. Kolárovo velkolepé dílo svou ambiciózní produkcí připomíná filmy Davida W. Griffitha nebo Fritze Langa a zabývá se životem českého knížete, který slavně porazil nepřítele, ale zavraždil jej vlastní bratr. Václav se stal svatým patronem Československa a jeho socha nyní stojí v čele nejslavnějšího náměstí v Praze, které také nese jeho jméno.

Československo, 1929, r. Jan Stanislav Kolár, 116 min

Projekci doplní živá hudba v provedení umělců z Capella Mariana, komorního vokálního souboru, který se specializuje na interpretaci středověkého vícehlasu, renesanční polyfonie a vokálních děl raného baroka. 

Vstupenky: £12.50
Online rezervace 

Promítání se uskuteční ve spolupráci s kulturním centrem Barbican a českým Národním filmovým archivem.

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018).Ve spolupráci s Barbicanem a Národním filmovým archivem 


Součástí: a

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání:

Barbican Cinema, Barbican Centre, Silk St, London EC2Y 8DS

Datum:

28.10.2018 15:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala