Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.11.2018 16:00

Svět podle Daliborka

Absurdní, drastický, vtipný, chytrý, a především mrazivý náhled do tragikomického života českého neonacisty na okraji společnosti.

Dalibor K. žije se svou matkou posedlou sociálními sítěmi, točí amatérské horory a skládá naštvané písně, které nahrává na YouTube. Nesnáší svou práci, cikány, Židy, uprchlíky, gaye, pavouky, zubaře a Angelu Merkelovou. Nesnáší svůj život, ale neví, jak ho změnit. Ve svých skoro 40 letech ještě neměl pořádný vztah a když už si konečně najde přítelkyni, nechce s ním mít sex. Neskutečně vtipný ale mrazivý portrét českého neonacisty, věčného smolaře, pochází z dílny provokativního filmaře Víta Klusáka, který se proslavil filmem Český sen. Jeho tvorba připomíná styl Joshuy Oppenheimera a zdánlivě nekritickým způsobem se ve stylu reality show zaměřuje na nepříjemná, naléhavá a složitá témata.

Vít Klusák, CZ / SK / UK 2017, 105 min

Film měl premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a byl také promítán na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Amsterdamu.

Vstupné:
£12/£11 při nákupu vstupenky na jednu projekci
£10/£9 při nákupu vstupenek na dvě či více projekcí
REZERVACE ONLINE  

Czech100: Festival Made in Prague   

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018).
 


Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

3.11.2018 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala