Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.4.2016 - 10.4.2016

The Games Europe Plays, Evropské hrátky

Interaktivní a hravá expozice The Games Europe Plays ve Finském institutu představí nezávislé a nevšední digitální hry pro mladé hráče i celé rodiny. V rámci akce se představí hry z Finska (Gigglebug), Švédska (Toca Boca), Dánska a Velké Británie (Tine Bech) a České repuliky (Amanita). První ze série tří výstav pořádaných tento rok organizací EUNIC se zaměřuje na hry pro děti věnující se tématům jako vzdělávání pomocí hry, identita či schopnosti důležité pro budoucnost. Všechny věkové kategorie jsou zvány na mezigeneračním vzdělávání a zábavu!

Přidejte se ve čtvrtek 7.4. v 18:30 podívat na panelovou diskuzi na téma Situace ve světě her v současné Evropě, která bude moderována kurátorem Ghislaine Boddingtonem. Panelisty budou žurnalisti a televizní moderátorka Kate Russell (UK), umělkyně Tine Nech a další. Debata se bude věnovat kariérnímu rozvoji mladých lidá v odvětví her v budoucnu, kreativitě a spolupráci v designu, genderové perspektivě a agendě STEAM (Věda, Technologie, Inženýrství, Umění a design, Matematika).

Otevírací doba: pondělí, středa, pátek 12 – 18, úterý 12 – 20, sobota – neděle 11 – 17

Vstup volný

AMANITA DESIGN
Amanita Design je malé, nezávislé vývojářské studio zaměřené na hry pocházející z České republiky. Studio bylo založeno v roce 2003, kdy Jakub Dvorský v rámci projektu na VŠUP v Praze vytvořil online flash hru s názvem Samorost. V roce 2005 se k Jakubovi přidal animátor Václav Blín a vytvořili Samorost 2. Od té doby se jejich tým ještě dále rozrůstal o další zajámavé osobnosti: hudebnící Floex a Dva, programátoři David Oliva, Peter Stehlík a Jan Werner, malíř Adolf Lachman, expert na zvukové efekty Tomáš Dvořák a animátor Jaromír Plachý. Vedle vytváření počítačových her se Amanita Design věnuje hudbě, videím, webovým stránkám, animacím, ilustracím i production designu.

BOTANICULA

Botanicula je pointnclick explorační hra vytvořená tvůrci ze studia Amanita Design a české hudební skupiny DVA, kteří stojí i za oceněným projektem Machinarium. Pět kamarádů, malá lesní stvoření, se vydají na cestu za záchranou poslední semínka jejich stromu, který je napaden zlými parazity.

Odkazy:
http://botanicula.net/  
http://amanita-design.net/  
http://www.facebook.com/Botanicula

Ocenění:
Festival nezávislých her 2012 Vítěz kategorie Audio
Festival nezávislých her 2012 Vítěz kategorie Vizuální umění
Samorost 2 je point n click dobrodružná puzzlová hra. Malý vesmírný trpaslík cestuje na vzdálenou nebezpečnou planetu, aby zachránil svého psa ze spárů mimozemšťana. Společně pak cestují zpátky domů a prožívají další dobrodružství.

Trailer:


SAMOROST 3

Nádherně animovaná dobrodružná hra, jejíž křest proběhne 24. března 2016
Více informací a trailer: http://samorost3.net
Doporučený věk: 7-70 let
Brzy na PC & MAC 24. března 2016!

Trailer 

 

The Games Europe Plays je projekt inciovaný EUNIC London společně s Českým Centrem a koordinováný Finským institutem. Podpořeno British Council v rámci London Games Festival Fringe na Univeristy of Greenwich a Nesta’s FutureFest 2016. Dále za podpory Českého Centra, Dánského velvyslanectví, Švédského velvyslanectví a Goethe Institutu v Londýně.

http://europe.org.uk/project/the-games-europe-play/ 

Místo konání:

The Finnish Institute in London, Unit 1, 3 York Way, London N1C 4AE

Datum:

Od: 2.4.2016
Do: 10.4.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala