Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.7.2016 - 26.8.2016

Evropské hrátky <> Body Tech

Další ze série výstav v rámci multidisciplinárního projektu The Games Europe Plays zabývajícího se přesahem mezi počítačovými hrami, umělou inteligencí, výtvarným umění a sociologií. Výstava v Greenwich University se specializuje na témata lékařství, lékařské antropologie a vztahu virtuální reality k mentálnímu zdraví mladých lidí v současném světě. Série her a interaktivních instalací z kontinentální Evropy a Velké Británie předvídá, jakým způsobem budeme žít a starat se o naše fyzická a virtuální těla v budoucnosti.

Připojte se k nám letos v létě v Greenwich a seznamte se A.I. avatary, poznejte veškerou genetickou informaci bakterií prostřednictvím virtuální reality a uklidněte své tělo hrou. Vydejte se na cestu, která se bude pokoušet zmást vaše smysly, tělo i mysl. Jste připraveni na poznání dosud neprozkoumané krajiny lidského organismu?

Marco Donnarumma (Itálie) využívá tlukot svého srdce, krevní oběh a svalové kontrakce k vytváření digitální hudby a médií. Anna Dumitriu společne s Alex May (Velká Británie) využily skutečný Staphylococcus aureus ve virtuální praxi. V díle Ivora Diosi (Česká republika) "Molding the Signifier" se seznámíte se třemi upovídanými avatary, kteří se nakazí záhadnou bakterií, jež začne postupně narušovat jejich řeč a chování. Holandská hra "Song of Elstryn" vás vyzve k psychické a mentální vyváženosti.  Další zajímavá jména budou brzy oznámena!

Původem slovenský umělec působící v Praze Ivor Diosi je členem Mezinárodního centra pro umění a nové technologie (CIANT) a bývá nazýván technologickým mágem. Pracuje na pomezí vědy, nových technologií, video-her, bio-artu a virtuálních i hybridních entit.

Výstava je druhou ze série tří přehlídek pořádaných pod záštitou organizace EUNIC London, jejichž kurátorem je technologický expert a digitální mág Ghislaine Boddington, kreativní ředitel projektu body>data>space. Jednotlivé exhibice přinášejí do Velké Británie to nejlepší ze současných evropských nezávislých a inovativních instalací, zaměřených zejména na design, virtuální interaktivitu a fyzické zapojení.

Projekt Body Tech bezesporu přispívá do diskuze o interaktivních dílech a hrách, které prezentují naše tělo a mysl. Body Tech je svým sociálním a tvůrčím záměrem jakousi ukázkou fungování nového světa, kde se to, co je uvnitř, pohybuje venku, kde digitální technologie pomáhají fyzickému zdraví, a kde se slučují digitální a fyzické informace.

Přehlídka Evropské hrátky vznikla ve spolupráci organizace EUNIC London, Czech Centre London, Finského institutu a projektu body body>data>space za podpory organizací British Council a Arts Council England. Výstava se koná v galerii Stephana Lawrence na University of Greenwich ve spojení s událostmi Nesta's FutureFest a London Games Festival. Projekt dále podpořilo České centrum, Italský kulturní institut a Velvyslanectví Nizozemského království.

Výstava je otevřena pro veřejnost  od 7. června do 26. srpna 2016.
Úterý – pátek: 11:00 – 17:00
Sobota 11:00 – 16:00

Kontakt pro tisk: contact@eunic-london.org

Výstava pro tisk: středa 6. července 2016 v 16:00, prosíme o registraci u Marie Proffit: marie@bodydataspace.net

Zahájení výstavy: středa 6. července v 18:30, prosíme o registraci na adrese a.e.craft@gre.ac.uk

Kolokvium: Přidejte se ve čtvrtek 7. července 2016 v čase od 11:00 do 16:00 hod na Univerzitě v Greenwich ke kolokviu s kurátorem výstavy Ghislainem Boddingtonem, vedoucím digitálního umění Ianem Thompsonem a řadou příslušných umělců a odborníků.

Twitter:  #GamesEU

http://www.greenwichunigalleries.co.uk

http://europe.org.uk/event/the-games-europe-plays-body-tech/

 

Průvodní fotografie: ‘Molding the Signifier’, Ivor Diosi

 

Místo konání:

Stephen Lawrence Gallery, 10 Stockwell St, London, SE10 9BD

Datum:

Od: 7.7.2016
Do: 26.8.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala