Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.6.2017 18:30

Česká kubistická architektura v Londýně

Czech National Trust Abroad představí v Londýně jedinečnou výstavu o českém architektonickém kubismu, kterou uvede autor projektu, historik architektury Zdeněk Lukeš. Na následné recepci za doprovodu živé hudby Czech National Trust Abroad zároveň oslaví třetí výročí od svého založení.

Čestným hostem večera je generální tajemnice International National Trust Organisation INTO – Catherine Leonard.

Český architektonický kubismus je výjimečným architektonickým stylem reprezentovaným českými umělci, designéry a architekty, kteří se inspirovali kubistickým hnutím v Paříži a přinesli jej do Prahy. Patřili k nim například Pavel Janák, Josef Gočár, Josef Chochol nebo Vlastislav Hofman. Styl je znatelný na mnoha stavbách v Praze i jinde zejména v letech 1911 – 1914 a pak také krátce po první světové válce.

Česká kubistická architektura je ve světě velmi slavná a nejznámější budovy v tomto stylu přitahují obrovský zájem. Tato výstava je pořádána ve spolupráci s Galerií Jaroslava Fragnera, kurátorem výstavy je historik architektury Zdeněk Lukeš a autorkou krásných černobílých fotografií je fotografka Ester Havlová.

Profesor Ing. Arch. Zdeněk Lukeš, renomovaný český architekt, historik architektury, odborný publicista, vysokoškolský pedagog a jedna z klíčových osobností revitalizace Pražského hradu po Sametové revoluci. Zdeněk Lukeš je také expert na kubismus, autor více než 50 publikací a zpravodajský přispěvovatel.

Program:
- Přivítání, krátká prezentace   nadcházejících projektů Czech National Trust
- Uvítací řeč & zahájení výstavy profesorem Zdeňkem Lukešem
- Živá jazzová hudba & recepce

Vstupné: £15, student £5
(Součástí vstupného je welcome drink a malé občerstvení připravené restaurací Portobello.)

VYBRANÉ VSTUPNÉ SE POUŽIJE NA DALŠÍ PROJEKTY ČNT

Platební možnosti:
- Online na Eventbrite https://www.eventbrite.co.uk/e/exhibition-of-unique-czech-architectural-cubism-comes-to-london-tickets-34136546329
- Šekem – platba možná přese CNTA, poslat na naši registrovanou adresu c/o Irena Edwards, 26, Clarendon Court, Sidmouth Rd., London NW2 5HB
- Hotově – potřeba se registrovat předem na mailto:ebonfield@cnta.co.uk

CNTA je sponzorován:
St John’s Noting Hill, Embassy of the Czech Republic, Czech Tourism and Restaurant Portobello

 

Místo konání:

St John’s Notting Hill, Lansdowne Crescent, London W11 2NN

Datum:

22.6.2017 18:30

Organizátor:

Czech National Trust Abroad


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala