Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.10.2017

The Macula: Hidden Towers

České studio The Macula představuje audiovizuální cestu kyberprostorem inspirovanou díly Williama Gibsona, „otce kyberpunku", jehož dystopické romány z 80. a 90. let (mimo jiné Neuromancer a Všechny párty zejtřka) se nyní zdají být dokumenty, jež předvídaly i inspirovaly náš dnešní svět. Se sílícím zlověstným hukotem se divák prostřednictvím panoramatického 360° pohledu vydává na cestu pohybujícím se a neustále se proměňujícím kaleidoskopickým virtuálním prostorem, kde se tvary, sotva začnou nabývat určitých obrysů, mění a znovu skrývají. Oblaka částic uvolňují místo nekonečně složitým geometrickým útvarům, tajemným mechanismům a prostorům plným hvězd.

“úžasné, překvapivé a inspirující“ Magazín Vice (The Creators) o projektu SIM/NEBULA

Sobota 28. října, 18.30 a 21.00
Glasgow Science Centre Planetarium, 50 Pacific Quay, G51 1EA
Trvání: 10 minut
Součástí projektu Sonica

The Macula (Amar Mulabegović, Jan Šíma a Petr Foltera)


Projekt The Macula zkoumá vztah mezi obrazem, zvukem a divákem. Vyzývá zavedené meze a posouvá hranice umění při hledání alternativních perspektiv. Poté, co začala být tradiční 2D obrazovka předvídatelná, objevili umělci ve snaze najít něco nového videomapping, nový vizuální jazyk, který využívá projekce v otevřeném prostoru na libovolný podklad. Záměrem je dosáhnout dokonalého souznění.

Ve videomappingu se běžná zábavní technologie využívá novým a inovativním způsobem. Hlavním cílem je použít projekce ušité na míru danému podkladu nebo objektu tak, aby vyprovokovaly diváka k novému vnímání perspektivy. Projektor umožňuje ohýbání a zvětšování tvarů, linií a prostoru. Sugestivní hra světla na povrchu objektu vytváří novou dimenzi a mění vnímání zdánlivě všedních objektů. Vše se stává iluzí.
Amar Mulabegovic Jan Sima Petr Foltera


O Sonice

Sonica je celoročním putovním programem představující světovou špičku audiovizuálního umění, vrcholící jedenáctidenním bienále v Glasgow a víkendovým bienále v londýnském kulturním centru Kings Place. Představuje výjimečné mezinárodní umělce společně s novým skotským talentem ve spolupráci s respektovanými producenty a sály. Akce pořádané Sonicou navštívilo od roku 2012 více než 70 tisíc lidí. sonic-a.

O Crypticu

Cryptic je mezinárodně známý, cenami ověnčený umělecký kolektiv z Glasgow, který reprezentuje pouze ty nejoriginálnější umělce, a zároveň podporuje kreativní talent budoucnosti. Divákům přináší nezapomenutelné zážitky. Cryptic “ jitří smysly” svými multimediálními představeními, jež kombinují hudbu, zvuky a vizuální umění.
cryptic.org.uk

Uspořádáno ve spolupráci s: 

 

 

Místo konání:
Glasgow Science Centre Planetarium, 50 Pacific Quay, G51 1EA
Datum:

28.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala