Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.11.2018 20:00

Tlumočník + debata s režisérem Martinem Šulíkem

Na cestu se vydává neobvyklá dvojice - syn nacistického důstojníka a jeho tlumočník, postarší Slovák a žid, který věří, že onen důstojník vyvraždil jeho rodinu.

Ali Ungár (Jiří Menzel), osmdesátiletý překladatel, cestuje do Vídně, aby našel bývalého důstojníka SS zodpovědného za popravu jeho rodičů, ale nachází pouze jeho syna Georga (Petera Simonischka známého z filmu Toni Erdmann). Georg, fascinován nejen návštěvou, ale i otcovými starými dopisy z dob, kdy působil na Slovensku, najímá Uliho, aby mu pomohl pátrat po stopách jeho otce. Vydávají se tedy hledat svědky minulosti a rozpačitý vztah důstojného, nesouhlasného Uliho a společenského, hédonistického Georga se během cesty morálními i historickými oblastmi mění v pevné přátelství. Film, který je z části komedií o neobvyklé dvojici, z části studií dvou protikladných osobností, s mimořádnou chemií mezi oběma hlavními rolemi, diváky provází dojemnou a hojivou cestou, která přináší nečekaná odhalení.

Martin Šulík, AT / CZ / SK / 2018 / 113 min
Hrají: Jiří Menzel, Peter Simonischek, Zuzana Mauréry, Anita Szvrcsek, Anna Rakovská

Premiéra proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Berlíně.

Vstupné:
£12/£11 při nákupu vstupenky na jednu projekci
£10/£9 při nákupu vstupenek na dvě či více projekcí
REZERVACE ONLINE 

Akce je součástí CZECH100, festivalu českého filmu, divadla, výtvarného umění, designu a hudby pořádaného Českým centrem Londýn u příležitosti oslav 100. výročí založení Československa (28. října - 9. prosince 2018).


  

Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St, Marylebone, London W1B 2UW

Datum:

4.11.2018 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala