Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.4.2018 - 8.4.2018

Tomáš Přidal na Festivalu evropské poezie

Český básník a ilustrátor Tomáš Přidal přijede na letošní ročník Festivalu evropské poezie. Do Londýna se na festival sjíždí přední literární a avantgardní básníci současné generace, aby se podělili o svou práci a sdíleli krásu současné evropské literatury.

 

 

Tomáš Přidal se zúčastní těchto akcí:

The European Camarade
7. duna 2018, 19:30
Rich Mix, 35-47 Bethnal Green Rd, London E1 6LA
Vstup zdarma
https://www.richmix.org.uk/events/spoken-word/european-poetry-festival
Třicet básníků ve dvojicích představí zcela nové projekty, které společně vytvořili přímo pro tento veřer. Jde o hlavní akci Festivalu evropské poezie dříve známého jako Noc evropské poezie. 

Literární performance a "sound" poezie
8. dubna 2018
vstup od 19:30, program začíná ve 20:00
IKLECTIK, Old Paradise Yard, 20 Carlisle Lane. SE1 7LG
Vstup zdarma
http://parasol-unit.org/
Evropská poezie zažívá v avantgardních a inovativních směrech pozoruhodnou renesanci. Básníci objevují možnosti performance, prostoru, času a zvuku. Akce nabízí unikátní příležitost osobního setkání se starým uměním v novém století. Kurátoři: Simon Pomery a SJ Fowler.

-------------------

O Tomáši Přidalovi

Básník a ilustrátor Tomáš Přidal napsal sedm knih poezie a prózy, mezi něž patří Všechno má barvu mýdla (1996), Škytavka s hlediska literární teorie (1998), Člověk v mé vaně (2000), Úschovna rozhovorů (2003), Kokosová opice (2004), Hlasy v sušence (2007), Pikantní poldové (2011) a dvě e-knihy, Pontiak (2011) a Židle se mrtvých nebojí (2014). Jeho básně publikoval v roce 2010 chorvatský magazín Quorum pod názvem Tomáš Přidal: Čovjek u mojoj kadi a v roce 2013 byly vydány v americké antologii Irreal Reader / Fiction & Essays from The Cafe Irreal. Jeho básně a kresby pulbikovaly například také e-magazíny Word For/Word: A Journal of New Writing, 3:AM Magazine, Cafe Irreal, E·ratio Poetry Journal a Pider a literární magazíny Abwärts, Stadtgelichter, Der  Maulkorb stejně jako komiksový magazín Stripburger. Tomáš ilustroval i knihy dalších autorů, například Chimney-sweep ships (Ivan Wernisch), O princi  Čekankovi (Patrik Ouředník), Taťka je zase opilej (Dušan Čater) a Bubáci pro všední den (Karel Michal). Jeho zálibou je hra na kytaru a se svou ženou Barborou tvoří duo Deceased Squirrel On The Phone, které v roce 2013 vydalo album nazvané Strawberry Caugh.

 

Odkazy:

http://sartrr.blogspot.cz/

https://deceasedsquirrelonthephone.blogspot.cz

https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/strawberry-cough

http://dayzofpurpleandorange.blogspot.cz/2018/02/review-deceased-squirrel-on-phone.html

 

 -------------------

 

Součást Festivalu evropské poezie

Ve spolupráci s 

 


Tomáš Přidal: Well Done Walt Disney


Tomáš Přidal: Cloudbusting, 2016

 

 

 

Místo konání:

Rich Mix, London E1 / IKLECTIK, London SE1

Datum:

Od: 7.4.2018
Do: 8.4.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala