Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.9.2016 9:00 - 17:00

Tomáš Uhnák: Dérive - Politika společenského zažívání

Inspirován Situacionistickou psychogeografií a formátem Dérive – rezidenční umělec Tomáš Uhnák uspořádá procházku Londýnem s návštěvou různých míst, která vyprávějí příběh souvztažnosti tohoto města s nezbytnými zdroji výživy a chutěmi, s důrazem na jejich společenský a politický význam. S využitím zkušeností z Iniciativy Potravinové suverenity, kterou Uhnák spoluzaložil v České republice na základě mezinárodního rolnického hnutí La Via Campesina, účastníci budou součástí neformálních setkání s různými experty, farmáři a aktivisty.

Ti zahrnují mimo jiné spisovatele a novináře Nafeeze Ahmeda a Bena Richardsona, Docenta Mezinárodní politické ekonomiky na University of Warwick. Další hosté budou potvrzeni později. Účastníci procházky budou mít možnost degustovat jak výpěstky ekologické a solidární městské farmy, tak tzv. „neoliberální stravu“, a to v neočekávaném prostředí, takže získají nový pohled na propojení mezi společností a gastronomií.

Po procházce budou účastníci pozváni do Delfina Foundation k participativní přípravě a konzumaci jídla inspirovaného manifestem Vincenta M. Holta z roku 1885 Proč nejíst hmyz?  Holtův manifest a kuchařka v jednom je silným sociálním textem odrážejícím zhoršující se pozici pracujících v druhé polovině devatenáctého století. Uhnák tento manifest aktualizuje pro prekariát – dnešní vyloučenou a nezabezpečenou část společnosti.

Rezervace prostřednictvím portálu Eventbrite

Místo setkání bude potvrzeno
ZDARMA: Účast je nutno potvrdit předem

Abyste se dozvěděli více o Tomášovi Uhnákovi a jeho rezidenci v Delfina Foundation, klikněte zde.

http://delfinafoundation.com/whats-on/markets-and-movements-weekend-trip-the-politics-of-societal-digestion/

Součást víkendové akce Delfina Foundation Markets and Movements Weekend.

 Místo konání:

Locations across London

Datum:

8.9.2016 9:00 - 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala