Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2015 16:00

Pocta Vojtěchu Jasnému: Touha

Filmová báseň zobrazující jaro, léto, podzim a zimu ve čtyřech nezávislých příbězích ve kterých hlavní postavy představují koloběh lidského života od narození ke smrti. Malý chlapec na jaře očekává narození své sestřičky, léto je časem pro první dospívající lásku a podzim přináší příběh z hospodářství vzdorujícího tlaku kolektivizace. Závěr přichází v zimě, když stará žena umírá během těhotenství své snachy. Film plný symbolismu a poetičnosti získal cenu na Mezinárodním festivalu v Cannes v roce 1959.

Vojtěch Jasný, Československo 1958, 90 min., titulky
Hrají: Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Vala a Otto Šimánek

Vstupenky: £11.00 (zlevněné vstupné £10.00 )
Online booking


MADE IN PRAGUE: Pocta Vojtěchu Jasnému
Retrospektivní přehlídka filmů u příležitosti devadesátých narozenin významného českého režiséra Vojtěcha Jasného, jehož tvorba významně ovlivnila filmy jako Heimat Edgara Reitze nebo Bílá stuha Michaela Hanekeho. Jasný v Československu, Rakousku, Západním Německu, USA a Kanadě natočil více než 50 filmů. Přehlídka začíná v kině Regent Street Cinema trojicí filmů oceněných na Filmovém festivalu v Cannes. Představuje klíčové filmy Jasného tvorby a poukazuje na šířku a různorodost jeho filmové tvorby, jeho distinktivní autorský přístup, poeticky styl a duchovní hodnoty.
Součást filmového festivalu Made in Prague, 3. – 29. listopadu 2015

 

Organizátorem festivalu Made in Prague je České centrum ve spolupráci s Regent Street Cinema, Goethe Institutem v Londýně, Rakouským kulturním fórem a organizací Bertha DocHouse. Festival probíhá za podpory Moravské galerie v Brně, Prof. Jiřího Voráče, z Fakulty filmových studií Masarykovy univerzity v Brně a Školy moderních jazyků Bristolské univerzity.
Zvláštní poděkování Vojtěchu Jasnému a Evě Suchánkové.

 
Místo konání:

Regent Street Cinema, 309 Regent St., London W1B 2UW

Datum:

7.11.2015 16:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala