Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.6.2016 18:30 - 20:00

Překladatelský pitch - nové literární hlasy s PEN Presents

Překladatelský pitch je zpět! Šest překladatelů změří své síly při veřejném čtení potencialních bestsellerů ze starého kontinentu před živým publikem a porotou složenou z předních nakladatelů, jako je Max Porter z nakladatelství Granta/Portobello, Meike Ziervogel zastupující Peirene Press a Stefan Tobler z nakladatelství And Other Stories. Tato blesková prezentace současné evropské tvorby představí ty nejzajímavější knihy z Itálie, Holandska, Španělska, Německa, Turecka a Francie, jež čekají na svůj překlad do angličtiny. Kompletni seznam knih a překladatelů bude zveřejněn 13. dubna v rámci knižního veletrhu London Book Fair.

Iniciativa English PEN Presents (Nadace English PEN Představuje) má za cíl přiblížit britským nakladatelům ty nejzajímavější knihy z celého světa a podpořit překladatele krásné literatury v jejich roli advokátů mezinárodní literatury. Všech šest vybraných autorů z tohoto evropského kola iniciativy English PEN Presents získá finanční odměnu v hodnotě 250 liber. Synopse a ukázky z jimy vybraných knih budou představeny na internetových stránkách nadace English PEN. 

UČINKUJÍCÍ:

ANTOINETTE FAWCETT
PAULA DARWISH
KAREN LEEDER
EMMA MANDLEY
SAM NAGELE
JAMES WOMACK

Vstupné:
 £5
Rezervace vstupenek: +44 20 7324 2570,  www.freewordcentre.com

Více infomací najdete na stránce festivalu: http://www.europeanliteraturefestival.org.uk/programme/translation-pitch-new-literary-voices/


Součástí 
The Stories We Tell: 2016 European Literature Festival, organizovaného EUNICem a iniciovaného a koordinovaného Českým centrem v LondýněOrganizátoři:


Sponzoři:Partner:


 

 

 

Místo konání:

Free Word Centre, 60 Farringdon Rd, London EC1R 3GA

Datum:

9.6.2016 18:30 - 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala