Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.8.2015 19:00 - 22:00

Umělec Live

Tento pátek večer se londýnská galerie Divus promění v živý umělecký časopis. Labyrintem sbírek měsíčníku Umělec se budete moci protančit i pročíst. K vidění budou také úryvky z nových textů, neobvykle znepokojující filmy, speciální taneční vystoupení Lizzy le Quesne a ochutnávka z budoucnosti ve společnosti přispěvatelů časopisu a jejich přátel.

Součástí projektu THE UMĚLEC RETROSPECTIVE AND THE TASTE OF FUTURE
Volný vstup.
Facebooková událost: https://www.facebook.com/events/843193645788867/

S živým vystoupením Lizzy Le Quesne a Carolyn Roy

Lizzy Le Quesne: Skóre odpovědnosti: Pomíjivé záblesky sounáležitosti

Účinkuje Lizzy Le Quesne a Carolyn Roy 

Jak spustit…jak prolomit…prostor mezi námi? Jak se pohybovat…pod radarem systému důvěry? Jak existovat…v tvojí přítomnosti? Pomíjivé záblesky sounáležitosti.

O ÚČINKUJÍCÍCH:

Lizzy Le Quesne je tanečnice, umělkyně a spisovatelka. Používá pohyby, texty, plochy a fotografie, které odkazují ke ztělesnění, založeném na zážitku smyslů sebe sama v prostoru: ztělesňuje subjektivitu a  mezisubjektivitu mezi kontextem člověka a kulturní historií. Působí mezinárodně třeba v pražské Národní galerii, uměleckém centru v Kyoto, v berlínském Art Fair a What Now London. Lizzy vyučuje techniku „nejhlubšího odhalení těla“ a píše pro mezinárodní umělecké a kulturní magazíny a publikace, například pro Afterall, Animated, Intelligent Life, Tanz, Journal of Dance and Somatic Practices and Umelec. Lizzy také účinkuje s mnoha dalšími umělci, mezi které patří Michael Klien, Rosemary Lee, Florence Peake, Ricochet Dance Company, Tino Sehgal.

Působila po několik let v Praze jako externí profesor na konzervatoři moderního tance a na British Council Artist v rezidenci na pražské Akademii múzických umění. Lizzy píše pro časopis Umělec, Prague Post a byla editorem hlavního českého magazínu Taneční zóna.

https://uk.linkedin.com/pub/lizzy-le-quesne/35/b41/b44 
https://vimeo.com/lizzylequesne

Carolyn Roy je tanečnice, spisovatelka a krajinářka. Momentálně provádí průzkum v rámci jejích doktorských studií na Roehampton University. Používá improvizaci a chůzi k poznání spojení těla se světem a potenciál kompozice somatické praxe, směřované na pozornost, vnímání a vztahy. Carolyn také pracovala s Gaby Agis, Robertem Pacitti, Tinem Sehgal a Florence Peake. Je stálým vyučujícím na Independent Dance, London. Vlivy, které ji formovaly, jsou „Min Tanakovo počasí těla“ a technika „nejhlubšího odhalení těla“, ve kterém nadále pokračuje ve své taneční praxi. Carolyn pravidelně přispívá články o umění a performanci do nejrůznějších publikací.

https://uk.linkedin.com/pub/carolyn-roy/35/5ba/a34

Lizzy a Carolyn sdílejí praxi, kdy se snaží do hloubky informovat o smyslech těla a somatických smyslech, především pomoc „nejhlubšího odhalení.“ Společně účinkovali v představení These Associations  Tina Sehgala  v Tate Modern ve Florencii, Peake's Swell the Thickening Surface of v The Hayward Gallery, a napsali společně jednotlivé články do Attending to Movement: Somatic Perspectives on Living in this World, 2015. Ed Sarah Whatley, Natalie Garrett-Brown a Kirsty Alexander. Triarchy Press.


 

Místo konání:

DIVUS London, Enclave 5, 50 Resolution Way, London SE8 4AL

Datum:

28.8.2015 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala